دیدار نوروزی اعضای انجمن زنان کارآفرین و فعالان حوزه زنان و خانواده با معاونت محترم ریاست جمهوری در امورزنان خانم شهیندخت مولاوردی

روز دوشنبه مورخ 16/1/95  انجمن زنان کارآفرین در دیدار نوروزی فعالان حوزه زنان و خانواده با معاونت محترم امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، حضور یافتند.

 

در این دیدار خانم محتشمی پور به عنوان هیت موسس انجمن، ضمن معرفی اعضا و حوزه فعالیتشان به همراهی تعدادی از اعضا از دغدغه هاو مشکلات زنان سخن راندند و اعلان کردند ، انتظار میرود با اصلاح نظام اداری ، زنان به ارتفاء جایگاه مدیریتی خود دست یابند .

421803656_11051956

خانم مولاوردی فرمودند امیدواریم سال ۹۵ سال به ثمر نشستن همکاری‌های معاونت امور زنان با دستگاه‌های اجرایی باشد چراکه در سالهای اخیر در چارچوب مسایلی که نیازمند اقدام فوری بودیم، با دستگاه‌های اجرایی توافقنامه و موافقتنامه امضاء کردیم.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در ادامه افزود: طی سال جاری و سال آینده شاهد خروجی ملموسی از اقدامات معاونت امور زنان خواهیم بود تا به هدف توانمندسازی زنان و کودکان در قالب جامعه دوستدار خانواده دست یابیم وامیدواریم که در جهت عملی کردن اقتصاد مقاومتی از ظرفیت عظیم زنان غفلت نشود، از سوی دیگر برای تحقق اقتصاد مقاومتی صرفا از دولت نمی‌توان توقع اقدام داشت و از همه ظرفیت‌ها باید بهره گرفت تا جامعه‌ای داشته باشیم که از نظر اقتصادی و فرهنگی مقاوم باشد بگونه‌ای که تمام دنیا آرزوی زیستن در ایران داشته باشند.

در ادامه این نشست،  خانم مولاوردی از ارائه لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت به مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: لایحه تامین امنیت زنان منهای بخش قضایی، قرار بود در اصلاح قانون تعزیرات گنجانده شود ولی این لایحه قرار نیست بسیار زود به مراجع قانونی ارائه شود. بنابراین تصمیم گرفتیم که لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت را هرچه سریع‌تر به مجلس شورای اسلامی ارائه دهیم.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در ادامه اظهارکرد: پروژه تقویت بخش مدنی را در دستور کار داریم که اواخر آن است.

خانم مولاوردی با اشاره به سند 227 قانون برنامه پنجم توسعه گفت: این سند برای تامین امنیت زنان در روابط اجتماعی است که در برنامه ششم توسعه نیز آن را گنجانده‌ایم. یکی از دغدغه‌های من نیز همواره خشونت علیه زنان بوده است.

سرکار خانم اطهره نژادی معاون هماهنگی و برنامه ریزی معاونت زنان نیز در این جلسه نوروزی گفت: یکی از برنامه های معاونت امور زنان همکاری با سازمان محیط زیست، سازمان جنگل‌ها و مراتع و وزارت نیرو در زمینه فرهنگسازی حوزه محیط زیست با تاکید بر بحران آب است؛ چرا که زنان نقش مهمی در مدیریت منابع دارند و ما در این جهت با سازمان‌های مردم نهاد فعال در این زمینه جلساتی داشتیم.

 

در ادامه این نشست خانم سوسن باستانی معاون بررسی‌های راهبردی معاونت زنان نیز افزود: لازم است از قابلیت‌های زنان برای ساخت جامعه بهتر برای همه بهره بگیریم. معاونت امور زنان با همکاری گروههای مختلف اجتماعی تلاش می کند که این قابلیت ها چه در خانواده و چه در جامعه به منصه ظهور برسد.

اشتراک گذاری این نوشته در شبکه های اجتماعی :

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
en_US