گفتگو با مدیر کارگروه صنعت و تجارت همایش سیزدهم

mersedeee1
سرکار خانم نادری با سلام و خسته نباشید. حتما روزهای پر از کار و مشغله ای را قبل از همایش توسعه کارآفرینی زنان در ایران، به عنوان مدیر حوزه صنعت و تجارت پشت سر گذاشته اید. خسته نباشید و خدا قوت. برای اینکه از چند و چون همایش بیشتر اطلاع داشته باشیم، چند سوال از خدمت شما داریم:
– لطفا توضیح مختصری درباره همایش امسال و تفاوت آن با همایش های 12 گانه پیشین بفرمایید.
جواب: همایش امسال به دلیل گستردگی حوزه ها و مشارکت خوب مسولین با همایش های دیگر تفاوت داشت . در این همایش تک بعدی به مسایل نگاه نشده است بلکه عوامل تاثیر گذار بر توسعه کار آفرینی زنان در یک چرخه در کنار هم دیده شده اند . ضمنا دید علمی و پژوهشی این همایش با توجه به مشارکت اساتید و محققین دانشگاهی بسیار پررنگ تر از سالهای گذشته می باشد. تلفیق علم و تجربه در کنار هم می تواند منجر به راهکار درست و در عین حال قابل اجرا شود .

از حوزه تخصصی تان در این همایش بفرمایید. و یک جمع بندی از این موضوع در اختیار ما قرار بدهید.
حوزه صنعت و تجارت از حوزه های بسیار جالب ولی کمتر بررسی شده در فعالیتهای زنان بوده است . به نظر می رسید قانونی نانوشته بانوان را از ورود به حوزه صنعت و یا تجارتهای بزرگ باز می دارد . عوامل این عدم حضور گسترده بر خلاف دیگر حوزه ها که شاهد مشارکت بیشتری از زنان هستیم در نشستهای ما بررسی و راهکارهایی ارایه شد . البته با بررسی های انجام شده با توجه به ظرفیتهای موجود به نظر می رسد هنوز هم صنایع کوچک می توانند انتخاب بهتری برای کارآفرینی زنان باشند . نکته دیگر حایز اهمیت شانس بسیار خوب سرمایه گذاری خارجی در این حوزه با توجه به فضای سیاسی مناسب با اروپا می تواند از عوامل مفید و موثر بر کار افرینی زنان در این حوزه باشد .

-در راستای این همایش حوزه تخصصی شما تا کنون چه اقداماتی انجام داده؟
مقاله ای با ذکر امار و ارقام با راهکاری های عملی و قابل بررسی جهت پیگیری مسولین و قانون گذاران در نتایج کار گروه ما تهیه شده است که امیدوارم بتواند برای علاقمندان به پیشرفت و توسعه کارآرفرینی در کشورمان به عنوان راه کار عملی و کاربردی مورد استفاده قرار گیرد .

-انتظارات شما از همایش چه می باشد؟
به نظر من این همایش می تواند نقطه عطفی در اکو سیستم کار آفرینی باشد چرا که دانشگاه و دولت و بخش خصوصی در کنار انجمنهای فعال در حوزه کارآفرینی همه گرد هم آمده اند . اینبار حلقه مفقوده نباید وجود داشته باشد . همایش امسال باید نقش انجمن ها را برای تغییر قوانین و در واقع تسهیل پیشرفت کار به عنوان بازوی اجرایی دولت کاملا مشخص کند . خارج از فضای شعار و جلسه و همایش این بار باید پایان این همایش نقطه شروع اجرای راهکارهای ارایه شده با همکاری همه مسولین فعال و دارای دغدغه کشور باشد.

اشتراک گذاری این نوشته در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IR