گفتگو با مدیرکارگروه IT همایش توسعه کارآفرینی زنان

azadeh
خانم داننده سلام عرض می شود و ضمن خسته نباشید بابت زحماتی که برای برگزاری همایش توسعه کارآفرینی زنان در ایران کشیده اید. چند سوال خدمتتان مطرح می کنم تا با همایش بیشتر آشنا شویم:
– لطفا بفرمایید تفاوت همایش امسال با سالهای گذشته در چه می باشد؟
1- امسال رويکرد انجمن در برگزاري همايش تغيير بنيادي کرده است. در اين همايش انجمن تلاش کرده با بهر‌برداري از تجربه 12 همايش گذشته خود، و عمدتا با نگاه به آينده و فرصت‌هاي پيش‌رو، فضاي کارآفريني زنان را ترسيم کند. همايش امسال برخلاف چند سال گذشته به يک حوزه خاص نمي‌پردازد و در پنج گروه، طيف وسيع‌تري از رشته‌ها و بخش‌ها را مد نظر قرار داده است. از طرفي تلاش کرده همه مسئولين مرتبط را نيز درگير کرده و از نظرات آنها و ظرفيت‌هاي نهادهاي مرتبط با آنها در معرفي فرصت‌ها استفاده کند. به‌طور کلي مي‌توان گفت که در همايش امسال طيف بسيار بزرگي از ذينفعان در کنار هم به ترسيم و بهبود فضاي کارآفريني زنان در ايران مي‌پردازند.
– کمی از کارگروه فن آوری اطلاعات بفرمایید و از اهداف آن
2- فناوري اطلاعات به‌عنوان زيرساخت توسعه و توانمندساز همه حوزه‌هاي اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي محسوب مي‌شود. علاوه بر آن فناوري اطلاعات در ايجاد اشتغال و کارآفريني از مزيت نسبي برخوردار است. لذا رويکرد کارگروه IT در اين همايش اين است که با محور قراردادن توليد محتواي ويژه زنان، فرصت‌هاي بالقوه اين حوزه را معرفي کند. جمع‌بندي کارگروه IT اين است که مهم‌ترين چالش زنان، ظرفيت‌سازي در زنان براي حضور موفق‌تر و فرهنگ‌سازي براي اين حضور است. در هر دو اين جنبه‌ها، توليد محتواي مناسب و استفاده از امکانات و فضايي که فناوري اطلاعات در اختيار قرار مي‌دهد، مي‌تواند ما را در دستيابي به اهداف کمک کند.
وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات و همچنين سازمان فناوري اطلاعات ايران، برنامه مفصلي در حوزه توليد محتوا دارند و براي ده برابر کردن محتواي مناسب به زبان فارسي در يک دوره معين و با محوريت بخش خصوصي برنامه‌ريزي کرده‌اند. اين برنامه ضمن اين که به توليد محتواي فاخر براي مردم ايران مي‌پردازد، با محور قرار دادن بخش خصوصي در توليد محتوا، به رونق کسب‌وکار در اين حوزه کمک مي‌کند. انجمن تلاش کرد که از يک سو، توليد محتواي مورد نياز زنان در اين برنامه ترويج شود و از سوي ديگر فرصت‌هاي پيش‌بيني شده در اين برنامه به زنان معرفي شود.
– انتظار شما از همایش امسال چه می باشد؟
3- انتظارم اين است که همايش امسال بتواند ارتباط منسجم‌تري را ميان انجمن و نهادهاي متولي تسهيل کند و با استفاده از پيوندهاي برقرارشده، سطح بالاتري از خدمات به مخاطبين خود ارائه دهد.

اشتراک گذاری این نوشته در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IR