گزارش سومین نشست پیش همایش

گزارش سومین نشست پیش همایش :
سومین نشست پیش همایش انجمن زنان کارآفرین در روز 26 دیماه درمحل استانداری قزوین برگزار گردید. پیرو نشستهای قبلی با موضوع مدیریت، اقتصاد و جامعه شناسی هدف اصلی این جلسه پرداختن به موضوع همایش چهادهم زنان کارآفرین ؛ زندگی وکار از رویکرد روانشناسی بود .
در ابتدا خانم ربیعی مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری قزوین ضمن خیرمقدم به مدعوین محترم و ابراز خشنودی از برگزاری همایش با موضوع کارآفرینی زنان به اهمیت نقش زنان کارآفرین در رشد اقتصادی واجتماعی اشاره کردند . ایشان در ادامه افزایش سهم زنان در تحصیلات و ایجاد شبکه های کارآفرینی ظرفیت مناسبی برای تولید افکار نو و خلاقانه دانشته واشاره کردند.اگر زنانی خلاق و نو اندیش داشته باشیم جامعه شاهد فرزندانی با تفکر خلاقانه خواهد بود.
آقای دکتر تفضلی به نمایندگی از معاونت پژوهشی دانشگاه امام خمینی (ره)به لزوم ارتباط بین دانشگاه و انجمن های مردم نهاد اشاره کردند.ایشان در ادامه ازعوامل موثردرکارآفرینی زنان مانند نقش خانواده در ایجاد اعتماد به نفس و رشد وتوسعه فردی ، نظام سیاسی و استراتژی های آنها ، دانشگاهها ، انجمن های رابط دولت ها وملتها و درنهایت جامعه نام بردند.
در ادامه نشست مدیران انجمن زنان کارآفرین به معرفی انجمن و اهداف همایش پرداختند . سرکارخانم مهدیون رئیس هیئت مدیره انجمن ملی زنان کارآفرین به چرایی وچگونگی ایجاد انجمن پرداخت .سپس خانم محتشمی پور رئیس هیئت مدیره انجمن مدیر کارآفرین به موضوع همایش چهاردهم انجمن زنان کارآفرین واهدف همایش پرداختند واز توجه به خانواده وسایر ابعاد زندگی زنان کارآفرین صحبت کردند . ایشان گستردگی موضوع همایش بهمن ماه انجمن و لزوم بهره گیری از رویکرد بین رشته ای را ضرورت برگزاری سه نشست تخصصی پیش همایش دانسته و اشاره کردند . تعامل دانشگاهیان ، متخصصان و صاحبنظران با یکدیگر و نهاد مدنی مهمترین دستاورد این نشست ها بوده است.
نشست با ایراد سخنرانی های تخصصی ادامه یافت . اولین سخنران خانم دکتر حامدی به انتظارات بیشتر جامعه از زنان کارآفرین نسبت به زنان خانه دار و شاغل اشاره کردند . ایشان 5 عامل برون گرایی ، موافق بودن ، تفکر انعطاف پذیر ، وظیفه شناسی ونظم رفتاری ، روان رنجوری را از مهمترین ویژگی شخصیتی دانستند که در کارآفرینان بیشتر نمود و ظهور دارد.ایشان ضمن توضیح این عوامل عنوان نمودند زنان کارآفرین در اولین قدم برای ایجاد هارمونی زندگی و کار بایستی به بررسی ابعاد شخصیتی خود بپردازند . موانع درونی را کنترل و مشکلات تکرارشونده را در روابط بین فردی حل و فصل نموده و در تعدد نقش های خود نظم ایجاد کنند.
خانم دکترنوحه سرا در دومین سخنرانی تخصصی به دشواری های موجود در فضای فرهنگی و اجتماعی زنان کارآفرین اشاره کردند . ایشان عنوان کردند که زنان در مسیر کسب وکار همواره بر سر دو راهی چالش برانگیزی قرار می گیرند ، از طرفی سنت و فرهنگ و از طرف دیگر فعال بودن و استقلال داشتن. اغلب در مواجه با زنان کارآفرین، تصویر یک ابر زن را می بینیم که هم در نقش مادری و همسری و هم در محیط کار خود که باید به اندازه کافی خوب باشد و همین انباشتگی ذهنی برای زنان کارآفرین درگیری ذهنی شک و تردید و حتی احساس گناه ایجاد می کند . توجه به اثرات غیر ملموس ومثبت کارآفرینی زنان می تواند کمک مهمی برای عبور از این بحران ذهنی باشد . مواردی مانند همانندسازی فرزند با مادر توانمند که او را نیز توانمند بار می آورد، وجود نقش های چندگانه نقش و توانایی در تصمیم گیری از جمله آنهاست .
آخرین سخنران علمی نشست خانم دکتر رسولیان بودند . ایشان ازمهارت ارتباطی به عنوان عامل تاثیر گذار بر کیفیت زندگی نام بردند . در عرصه کسب وکار هم مهمترین چالش مدیران ایجاد ارتباط بین منابع نیروی انسانی است. چنانچه هدف از زندگی ایجاد خشنودی و خودشکوفایی بدانیم، زنان کارآفرین بایستی به رشد توانمندی های ذاتی و ایجاد خشنودی و رضایتمندی خود اهمیت دهند. در واقع رسیدن به یک نقطه تعادلی در درون و بیرون برای زن کارآفرین بسیار مهم است . در مسیر زندگی اجتماعی زنان کارآفرین بایستی در کنار موفقیت های بیرونی به دنبال رشد درونی نیز باشند و یک هارمونی ( هم نوایی ) در زندگی خود ایجاد نمایند . تفاوت بین تعادل و هارمونی اینطور ی میشود که گفت تعادل مانند دو کفه یک ترازو است ولی در هارمونی به تناسب زندگی و موقعیت هایی که در آن قرار داریم توازن ایجاد نمائیم و به نوعی مسائل راحت تر جلوه می کند به همین دلیل در مسیر هارمونی کار وزندگی اشراف داشتن به الویت ها در هر لحظه از زمان و توجه به سلامت جسمانی بسیار مهم است . نشست با پرسش و پاسخ حضار به اتمام رسید.

WhatsApp Image 2019-01-23 at 1.35.48 PM (2)WhatsApp Image 2019-01-23 at 1.35.48 PM (4)WhatsApp Image 2019-01-23 at 1.35.48 PM (8)WhatsApp Image 2019-01-23 at 1.35.48 PM (3)WhatsApp Image 2019-01-23 at 1.35.48 PM (5)WhatsApp Image 2019-01-23 at 1.35.48 PM (7)

اشتراک گذاری این نوشته در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print
fa_IR