گزارش سفر فنلاند

روز اول برنامه توسط نهاد بین المللی ITC برگزار شد. در این برنامه زنان از کشورهای مختلف از جمله فنلاند – اتیوپی – هند – امریکا – برزیل و البته ایران حضور داشتند .هدف این نهاد توانمندی سازی اقتصادی زنان در کل جهان از طریق ترویج کار افرینی زنان و روشها دیگر مرتبط می باشد.
این برنامه به دعوت وزیر فنلاند و با همکاری خوب انجمن زنان مدیر کارافرین فنلاند برگزار شده بود . نمایندگان انجمن در این برنامه به عنوان مدعو حضور داشتند. تمام سعی خودر ا برای پرزنت کشورمان به کار گرفتند از جمله ذکرنکاتی در مورد تعداد دختران فارغ التحصیل که می توانند پتانسیل قوی برای کار افرینی باشند و همچنین توضیحاتی در مورد عملکرد انجمن و زنان عضو انجمن و حوزه فعالیتشان توضیحات مختصری ارایه شد.
در طی جلسه امکان معرفی انجمن به مسئول امور اقتصادی در وزارت امور خارجه فنلاند بدست آمد و ایشان از ایجاد رابطه اقتصادی بین فنلاند و ایران بسیار استقبال کرد . در این ملاقات بنا شد با همکاری انجمن زنان مدیر کار آفرین برنامه بازدید توسط شرکتهای خصوصی فنلاند ترتیب داده شود تا این فعالان اقتصادی بتواند با شرکتهای خصوصی با مدیریت بانوان که عضو انجمن هستند ملاقات نموده و در حوزه فعالیتهای مورد علاقه شان با هم شروع همکاری اقتصادی داشته باشند .
این برنامه برای حدود اخر اکتبر پیش بینی شده است و درصورت قطعی شدن، اطلاعات آن در اختیار اعضای محترم قرار خواهد گرفت تا بتوان برنامه ریزی مناسب برای استفاده بهینه از سفر تجار فنلاندی انجام داد .
همچنین با رییس بنیادITC خانم Arencha Gonzales ملاقاتی صورت گرفت و از ایشان دعوت شد تا برنامه ای مشابه در ایران با حضور زنان فعال در اقتصاد برگزار نمایند و به انجمن برای ترویج کارآفرینی در ایران بپیوندند که مورد استقبال ایشان قرار گرفت و بنا شد مکاتبات بعدی با نیروهای ایشان انجام پذیرد تا بتوان برنامه ای احتمالی با ITC با رویکرد توانمند سازی اقتصادی برگزار نمود .
در روز بعد برنامه ای با تعداد کمتری از بانوان برگزار شد که در این برنامه هدف آشنایی دقیق تر با امکانات کارآفرینان زن در ۳ کشور فنلاند – ایارن و اتیوپی بود . در این برنامه نسبتا دوستانه فیلم انجمن زنان کارآفرین به نمایش درآمد که با استقبال بسیار خوب حاضرین مواجه شد وعزم آنها برای ایجاد رابطه اقتصادی با زنان ایران را بیشتر کرد .
در کنار معرفی زنان هر کشور صحبتهایی در رابطه با شبکه سازی به صورت بین المللی بین زنان و امکان ایجاد بازارهای مجازی برای زنان به بحث و بررسی گذاشته شد تا برای بزرگتر شدن فعالیتهای زنان در سطح بین المللی راهکاری جدید تری بدست آید .
در پایان دست آورد این سفر ارتباط بسیار خوب اقتصادی با فنلاند و معرفی انجمن به صورت یک انجمن بسیار حرفه ای با قابلیتهای فراوان بوده است. امید است با سفر بعدی فعالان اقتصادی فنلاند به ایران بتوان فرصتهای جدیدی را برای زنان کار افرین کشور به ویژه اعضای انجمن ایجاد نمود.

اشتراک گذاری این نوشته در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print
fa_IR