گزارش سفر سه روزه به استان لرستان

 

 

1- تعاونی زنان روستایی شهرستان شیروان

این تعاونی که با کارآفرینی سرکار خانم فاطمه دالوند تاسیس گردیده در حال حاضر در سه بخش خدماتی / اعتباری و بازرگانی تقسیم شده است .

 

2- شرکت تعاون روستائی زنان دینارآباد

مسئولیت این تعاونی با سرکار خانم دالوند با استفاده از توانمندیهایی که دارد توانسته از استعدادهای منطقه استفاده و حوزه فعالیتهای تعاونی را گسترش دهد و در بخش دامداری و کشاورزی و سایر بخش هاتعداد زیادی مشاغل مختلف جهت بانوان در روستا ایجاد نماید.

روستائی

سرکار خانم زهرا شاهوردی است که توانسته با ایجاد ایستگاه شیر و سایت تولید کودهای ورمی کمپوست  و تبدیل آن به کود گرانوله،این کسب و کار را توسعه دهد و در این زمینه در روستا کارآفرینی نموده است .

3- کارگاه قالی بافی گل نرگس

خانم لیلا شمس مدیر این کارگاه 150 نفر خانم را در زیــــر مجموعه کاری خود اداره می نماید .فعالیت اصلی این تعاونی آموزش رشته های مختلف قالی بافی به روستائیان منطقه و ایجاد شغل در این حوزه بود .

 

4 -آموزشگاه تعلیم رانندگی قائم

خانم مریم ولیپوری مدیر این آموزشگاه  از سن 16 سالگی با مربی گری مهدکودک فعالیت اجتماعی اش را آغاز کرده سپس با توجه به سن و موقعیت سنتی شهرستان توانسته بود با گذر از مشکلات فراوان مجوز تاسیس آموزشگاه را اخذ نماید .

 

5- بازدید از  روستای ونائی

این روستا یک منطقه گردشگری در استان به حساب می آید که بانوان خانه دار زیادی در آن کارگاههای خیار شور گیری خانگی ایجاد نموده اند که با شیوه ای سنتی و متفاوت به این کار مشغولند و کسب درآمد می نمایند.

روزپنج شنبه 92/6/7

روز پنجشنبه اعضای انجمن ساعت 8:30 عازم خرم آباد مرکز استان لرستان شدند و اولین جلسه خود را در اتاق بازرگانی با حضور کارآفرینان و بانوان صاحب کسب و کار این استان آغاز نمودند .

 

پس از جلسه اتاق بازرگانی و صرف ناهار هماهنگ کننده استان با دعوت از دانشجویان در هتل جلسه ای برقرار نمود.

در این جلسه پس از معرفی انجمن  اعضا توانستند در حوزه کارآفرینی تجربیات خود را انتقال دهند .

 

 

در ادامه برنامه روز دوم پس از استراحتی کوتاه در هتل محل اقامت، برنامه گردشگری با حضور مسئولین میراث فرهنگی و صنایع دستی انجام شد و سرداب سنگی، مناره آجری از آثار دوره اسلامی و نیز بام شهر مورد بازدید قرار گرفت.

 

اشتراک گذاری این نوشته در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IR