گزارش بازدید از روزنامه جهان اقتصاد

 

خانم خرقانی پس از خیر مقدم به میهمانان خود گزارشی اجمالی در مورد روند انتشار این روزنامه ارائه کرد و گفت: روزنامه جهان اقتصاد از سال١٣٧٠ شروع به فعاليت كرده كه در اوايل بصورت هفته نامه بوده و از تاريخ ١٩ مرداد ١٣٧١ بصورت روزانه منتشر شده است كه در آن زمان نياز به اطلاع رسانى در حوزه اقتصادى ديده مي شد كه با انتشار اين روزنامه شركت هاى بزرگى مثل بورس و اوراق بهادار و سازمان هاى اقتصاد محور استقبال خوبى از اين نشريه كردند. البته انتشار آن با چالش هاى زيادى همراه بوده كه با زمان سنجى و مديريت لازم تبديل به فرصت شده و بعنوان يك تجربه از آن ها استفاده شده است. وی افزود: چاپ روزنامه را «موسسه رسانه گستر ساده» بعهده دارد که علاوه بر آن متولی خدمات نشر و رسانه های دیجیتال نیز هست که مسئوليتهاى ديگرى مثل چاپ كتب اقتصادى و راه اندازى سيستم اس ام اس و سيستمهاى ارزش افزوده تلفنى و راه اندازى سايتها و اپليكيشنهاى كاربردى را نيز بعهده دارد. رئیس هیأت مدیره موسسه رسانه گستر ساده در ادامه به دیگر فعالیت های اقتصادی خود اشاره کرد و گفت: من به واردات ملزومات چاپ مثل فیلم و زینک و انواع مرکب و نیز دیگر فعالیت های تجاری نیز مشغول هستم.

خرقانی هم چنین در مورد تعداد کارکنان روزنامه گفت: در حال حاضر حدود 40 نفر در روزنامه فعالیت دارند که در واحدهای گوناگونی مانند تحریریه، روابط عمومی، بازگانی، مالی و توزیع اشتغال به کار دارند.در قسمت انتشارات تعداد 10 نفر اشتغال دارند که تایپ و صفحه بندی و ویراستاری کتاب ها را عهده دار هستند. وی گفت: حدود 70 درصد از شاغلان در موسسه خانم ها هستند و مدیران واحدهای روابط عمومی و مالی و بازرگانی نیز از بانوان باتجربه در این حوزه ها می باشند.

پس از ارائه گزارش مدیر مسئول روزنامه جهان اقتصاد شرکت کنندگان در این برنامه از بخش های مختلف روزنامه دیدن کردند.

لازم به ذکر است هم زمان با این بازدید، فیلم مادرم بلوط نیز به نمایش در آمد و اعضای انجمن با حضور کارگردان به نقد آن پرداختند.

اشتراک گذاری این نوشته در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print
fa_IR