گردهمایی بانوان مدیر کارآفرین در دفتر جدید انجمن

به گزارش روابط عمومی انجمن زنان مدیر کارآفرین، گردهمایی انجمن زنان مدیر کارآفرین در دفتر جدید این انجمن صورت گرفت.
در این گرد همایی خانم نقوی، مدیر گروه ارتباطات به‌عنوان مجری برنامه سخنان خود را با خير مقدم به مهمانان و اعضای انجمن آغاز کرد و گفت: هر روز از ٩ صبح تا ٥ بعد از ظهر بى‌صبرانه منتظر حضور شما هستيم؛ چرا كه تشكل‌هاى مردمى با حضور اعضا شكل مى‌گيرد و حضور داوطلبانه تك‌تك اعضا است كه ضامن بقا و موفقيت‌هاست. انجمن مشاركت همه اعضا را مى‌طلبد.
برنامه با نمایش فیلم مستند «مادرکشی» به کارگردانی کمیل سوهانی همراه بود.
در تحلیل این مستند که به مسئله بحران آب در ایران پرداخته و تاکنون در جشنواره‌هایی همچون فیلم سبز و سینما حقیقت مورد تقدیر قرار گرفته‌است، شیرین پارسی و بنفشه رهایی ضمن اشاره به مباحث ارائه شده در این فیلم مستند نسبت به بحران خشکسالی، برداشت بی‌رویه آب‌های زیرزمینی و پروژه‌های سدسازی فاقد توجیه زیست‌محیطی نسبت به آینده پایدار این منبع محدود و ارزشمند ابراز نگرانی کردند.

ax3
این مستند نگاهى آسيب‌شناسانه به وضعيت حكمرانى آب در ايران با رويكردى پژوهشى دارد، اما نقش زنان در توسعه و پيشرفت جامعه بيش از يك نيمه است چرا كه زنان ارتباط نزديكى با محيط زيست دارند و مى‌توانند باعث تغيير در رفتارهاى پر خطر بر ضد محيط زيست شوند. با تاثير بر كودكان، خانواده و اطرافيان خود مى توانند نقش اشاعه‌دهندگان محيط زيست را داشته باشند. زنان نقش در كشاورزى دارند با مصرف بهينه سم و كود استفاده از سيستم‌هاى جديد آبيارى، كاهش مصرف برق، كنترل مصرف كاغد و دستمال كاغذى، كاهش مصرف شوينده‌ها و پاك‌كننده‌ها، استفاده كمتر از ظروف پلاستيكى، تفكيك زباله در مبدا، … مى‌توانند عامل اصلى فرهنگ محيط زيستى به نسل‌هاى فعلى و آيندگان باشند. در انتها اینکه نمى‌توانيم خود را كارآفرين بناميم بدون اين كه به محيط زيست توجه كنيم.
در ادامه این گردهمایی، فخرالسادات محتشمی‌پور، دبیر انجمن زنان مدیر کارآفرین، سخنانی درباره جایگاه این انجمن در جامعه و نقش تاثیرگذار آن بر جریان حضور فعال بانوان در عرصه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی و دانشی اشاره کرد و نسبت به آینده هرچه پربارتر و روشن‌تر انجمن و اعضای آن ابراز امیدواری کرد.
ax4
در این مراسم همچنین از خانم بهرامی و آقای تجری از همکاران بنیاد کارآفرینی که در این مدت همراه و یاور انجمن بودند تقدیر شد. همچنین ضمن اهدای لوح سپاس به اعضای انجمن از فیروزه صابر به خاطر حمایت‌های بی‌دریغش قدردانی به عمل آمد.
ارائه مطالبی درباره جشن مهرگان، به‌دلیل هم‌زمانی این برنامه با این جشن باستانی، توسط بهنوش باختری از اعضای فعال انجمن مزین شد و این بانوی بزرگوار مستندانی در این حوزه را در اختیار مهمانان قرار دادند
در این برنامه از کلیه اعضای انجمن که جهت استقلال انجمن حمایت‌های مالی و معنوی بسیاری کردند تقدیر و تشکر ویژه شد.
اجرای زنده موسیقی از دیگر بخش انتهایی این مراسم بود که مانند همیشه خانم میر فندرسکی هماهنگی آن را برعهده داشت و با استقبال فراوان همراه بود. برنامه با شعری از طرف خانم نقوی به پایان رسید:
فردا دير است.
همه بايد
طبيعت را نجات دهيم
وگرنه خود نيز نجات پيدا نخواهيم كرد
هر قدم كوچك ما، وقتى با
هم جمع شود، اقدامى
بسيار عظيم خواهد شد
حال زمين پير، زياد خوش نيست
شایان ذکر است، انجمن زنان مدير کارآفرين در مسیر ترويج و توسعه کارآفرينی، کمک به بهبود و اصلاح سياست‌های حمايتی از زنان کارآفرين، فراهم ساختن زمينه لازم برای پرورش ايده‌های خلاق در ورود به عرصه کارآفرينی، کمک به سامان‌دهی فعاليت‌های مرتبط با کارآفرينی و کمک به ايجاد شبکه‌های اطلاعاتی و ارتباطی ميان زنان کارآفرين در سطح ملی، منطقه‌ای و جهانی گام برمی‌دارد.
ax6

اشتراک گذاری این نوشته در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print
fa_IR