کتاب «اکوتوریسم راهی برای توسعه پایدار» توسط انتشارات مهکامه منتشر شد.

افسانه احسانی نویسنده این کتاب ، از اعضای انجمن زنان کار آفرین است. ایشان، دانش آموخته کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی توریسم است در مقدمه این کتاب آورده است: همواره و در همه دوران ها، فاصله معناداری میان دانشگاه و بخش های اجرایی وجود داشته است، این فاصله در حوزه طبیعت گردی و به ویژه اکوتوریسم نیز احساس می شود. خوشبختانه در سال های اخیر با ورود فعالان حوزه گردشگری به دانشگاه ها و ادامه تحصیل آن ها در رشته های مرتبط و همچنین ورود فارغ التحصیلان رشته های گردشگری به حوزه های اجرایی از طریق شرکت در دوره های کوتاه مدت راهنمایان تور این فاصله نسبت به گذشته کوتاه تر شده است.

photo_2015-12-31_22-27-47

مولف در ادامه می نویسد: در این کتاب تلاش شده است تا بر اساس مبانی نظری تایید شده در مجامع جهانی و تکیه بر تجارب ملی موجود در ایران، گامی برای برقراری پیوندی منطقی و متوازن میان این دو بخش برداشته شود. لازم به تاکید است که تمرکز نگارنده به بخش هایی بوده، که در منابع مشابه یا به آن اشاره نشده یا کمتر پرداخته شده است.
کتاب «اکوتوریسم؛ راهی پایدار برای توسعه» در شش فصل با عناوین اکوتوریسم؛ مفاهیم،اصول، اکوتوریسم و حفاظت از منابع طبیعی و فرهنگی، اکوتوریسم و مفاهیمی که در گردشگری با آن حوزه مشترک دارند، اثرات منفی و مثبت اکوتوریسم، دست اندرکاران اکوتوریسم و برنامه ریزی و مدیریت مقاصد اکوتوریسم به رشته تحریر در آمده است.
علاقمندان می توانند برای تهیه این کتاب که در 279 صفحه نوشته شده و به قیمت 14/500 تومان به فروش می رسد به انتشارات مهكامه واقع در خيابان انقلاب،فخر رازي،كوچه انوري،پ ٨،طبقه دوم مراجعه کنند یا با شماره تلقن 66488203 تماس حاصل فرمایند.

اشتراک گذاری این نوشته در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print
fa_IR