“کارگاه بررسی عوامل موفقیت زنان مدیر و کارآفرین کردستان”

کمیته مشاوره انجمن زنان کارآفرین در راستای اهداف و برنامه های خود در سفر فصلی به استان کردستان در شهریور ماه سال جاری اقدام به برگزاری کارگاهی با رویکرد مشاوره، تحت عنوان “مروری بر عوامل موفقیت زنان مدیر و صاحب کسب و کار و کارآفرینی” نمود.
aaaaaaaa111111111
هدف از برگزاری این کارگاه بررسی عوامل فردی، سازمانی و محیطی در موفقیت زنان مدیر و زنان صاحب کسب و کار بود و تعداد بیش از 50 نفر از زنان صاحب کسب و کار وکارآفرین فعال در حوزه های مختلف اقتصادی، تعدادی از مدیران زن ادارات استان و تعدادی از سازمانهای مدنی فعال در بخش توانمندسازی و کارآفرینی، محیط زیست و …. داشتند.
جلسه با حضور خانم آژیر مشاور استاندار کردستان در امور بانوان، هیات مدیره انجمن زنان کارآفرین، خانمها فیروزه صابر و خدیجه یارعلی به عنوان تسهیلگر کارگاه برگزار شد که پس از خیرمقدم خانم آزیر به شرکت کنندگان و میهمانان و معرفی اجمالی انجمن و تبیین اهداف کارگاه توسط فخرالسادات محتشمی پور، رییس هیأت مدیره انجمن آغاز به کار کرد.
aaaaaaaaa22222222
در این کارگاه علاوه بر ارائه مباحثی در خصوص موضوع موفقیت، عوامل کلیدی موفقیت، تاثیر مولفه های مهم محیطی بر موفقیت فردی و سازمانی، شرکت کنندگان در کارگاه در غالب تمرین های فردی و گروهی به ارائه عوامل موفقیت خود پرداختند و در کنار عوامل فردی که بیشترین سهم را در موفقیت آنها دارد به عوامل موفقیت سازمانی خود و همچنین به مواردی از عدم موفقیت هایشان با ذکر عوامل بازدارنده اشاره کردند بطوری که تک تک حاضرین در برنامه به 3 عامل مهم و کلیدی فردی و سازمانی موفقیت خود اشاره نمودند.
از دیگر بحث های کارگاه عوامل محیطی موفقیت در 3 بعد اجتماعی، سیاسی و اقتصادی بود که در این تمرین از کلیه اعضاء خواسته شد عوامل موفقیت یا عدم موفقیت محیطی خود را در 3 بعد فوق ذکر اعلام نمایند. بطور کلی عوامل محیطی که به عنوان فرصت مطرح شده و افراد در مسیر موفقیت خود از آن فرصت ها استفاده بهینه نموده اند و نیز تهدیدهای محیطی و راه های مدیریت و غلبه برآن به شکلی که در مواردی به فرصتهای موفقیت فردی و حرفه ای تبدیل شده اند توسط شرکت کنندگان در کارگاه مطرح شد.
aaaaaaaa333333333
در این کارگاه علاوه بر ذکر عوامل موفقیت زنان در سه بعد فردی، سازمانی و محیطی، ناکامی ها و تاثیر آن در روند موفقیت زنان نیز بررسی شد و در این بخش از مدیران زن حاضر در کارگاه خواسته شد که تحلیلی از موقعیت و وضعیت فعلی خود داشته باشند و برنامه های آینده خود را در مسیر موفقیت در قالب 3 اقدام اصلی و اساسی اعلام نمایند.
پایان بخش برنامه معرفی اجمالی یکایک شرکت کنندگان در کارگاه و نیز اعضای انجمن زنان کارآفرین، که برای سفر فصلی خود استان کردستان را انتخاب کرده بودند، صورت گرفت. برخی از اعضاء انجمن ضمن ارائه تجربیات خود تاکید کردند از عوامل موثر در موفقیت فردی میتوان به نقش و حضور مدیران زن در نهادهای مدنی پرداخت که به رشد و تعالی فردی و سازمانی آنان کمک شایانی خواهد نمود
برای تداوم ارتباط و تعامل بیشتر شرکت کنندگان کارگاه با کمیته مشاوره انجمن زنان کارآفرین از کلیه شرکت کنندگان خواسته شد که نقطه نظرات خود را در خصوص موفقیت و عوامل موفقیت فردی و سازمانی خود جهت بررسی جامع و کاملتر عوامل موفقیت زنان مدیر و صاحب و کسب و کار به دفتر انجمن ارسال دارند.
پس از اهدای لوح تقدیر انجمن توسط خانم ها فلاحی، صابر، پارسی و محتشمی پور، از اعضای موسس و هیأت مدیره، به مدیرکل امور زنان و خانواده استان به پاس هماهنگی های لازم برای تشکیل این کارگاه و با ابراز امیدواری به تداوم برنامه های مشابه و همکاری های منجر به بهبود وضعیت زنان استان و گرفتن عکس یادگاری، برنامه نیم روزه کارگاه مشاوره به پایان رسید.
aaaaaaaa4444444

اشتراک گذاری این نوشته در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IR