کارگاه آموزشی مشاوره ای مبانی و اصول راه اندازی کسب وکار و کارآفرینی

کارگاه آموزشی مشاوره ای مبانی و اصول راه اندازی کسب وکار وکارآفرینی سه شنبه 23 آبان 96
خلق، ارزیابی و پرورش ایده های کارآفرینانه
aaaaaa14561456
خانم خدیجه یارعلی مسئول کمیته مشاوره انجمن زنان کارآفرین در ابتدای این کارگاه با بیان مقدمه ای در زمینه کارآفرینی به تشریح جنبه های مختلف آن پرداخت.
وی گفت: ویژگی های فردی شامل ریسک پذیری، تحمل ابهام ، بینش و آینده نگری و تلاش برای توسعه و رشد میباشد. مباحث مطرح شده در این کارگاه به شرح زیر است:
از کجا آغاز کنیم؟ کارآفرینی فرآیند کسب و کار با فرصت آغاز می شود، گاهی در جامعه نیازی موجود است ولی شناسایی نشده، کارآفرین شکاف بین عرضه و تقاضا را در جامعه کشف می کند و با ایده و فکر نو به بهره برداری از فرصت ها می پردازد.
اگرنوآوری در فرایند موجود باشد کارآفرینی می شود در غیر این صورت کسب و کار است.
داشتن ایده بسیار مهم است که سنگ بنای آغاز کسب وکار می شود. و منابع ایده شامل: مشاوره، افراد متخصص، نیاز جامعه ، توانایی فردی، جستجو و تحقیق و پژوهش، اینترنت، سفر، نمایشگاه ، شبکه ارتباطی و …
موقعیت جغرافیایی و منابع محیطی نیز حائز اهمیت است. این منابع می تواند فیزیکی یا انسانی باشد.
سکان دار موضوع کارآفرینی و منبع ایده خود فرد است.
علایق، تجربیات، شبکه ارتباطی ، مهارت ها عوامل مهمی هستند که توانایی های فرد را برای ایده سازی ارتقا می دهند.
aaaaaa11111222233334444
شرکت کنندگان در این کارگاه نیز از تجربیات شخصی خود در زمینه ی ایده یابی صحبت کردند. و پس از آن تأکید شد که برای ورود به عرصه ی کسب و کار فرد باید توانایی های مدیریتی داشته باشد. مانند مدیریت زمان، بازاریابی، فروش. قبل ازراه اندازی کسب وکار این توانایی ها باید کسب شوند تا در آینده توانمندتر با مشکلات روبرو شد. هم چنین نیاز جامعه باید به طور موثر و با توجه به شرایط فرهنگی اجتماعی جامعه معرفی شود.
aaaa030303
در بخش بعدی کارگاه از حضار خواسته شد تا ایده هایی که به ذهنشان می رسد را در برگه ای یادداشت نمایند. سپس ایده های نوشته شده توسط شرکت کنندگان مطرح شد و پس از آن روش های غربال ایده ها و اولویت بندی جهت رسیدن به ایده ی ناب وموثر مورد بحث قرار گرفت و در پایان شرکت کنندگان با ایجاد پروفایل اولیه به ایده ی خود قالب و شکل دادند.
aaaaaaaqq777888999

اشتراک گذاری این نوشته در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print
fa_IR