وبینار خلاقیت در پژوهش همزمان با هفته پژوهش و فناوری

برگزاری وبینار خلاقیت در پژوهش همزمان با هفته پژوهش و فناوری
وبینار «خلاقیت در پژوهش»، 29 آذر 99 همزمان با هفته ملی پژوهش و فناوری، به پیشنهاد کمیته پژوهش انجمن و مدیریت کمیته آموزش و مشاوره و گروه آموزش شرکت سماتک با حضور 33 نفر برگزار شد.
جهان آرا ممی خانی، مدرس این وبینار، در ابتدا ضمن ارائه تعاریفی از پژوهش و خلاقیت، به باورهای اشتباهی که در مورد پژوهش وجود دارد اشاره کرده و سپس با تشریح فرایند پژوهش، مراحلی که در این فرایند نیاز به تفکر خلاق هست را مطرح کرد.
در ادامه نیز ضمن تشریح تفاوت بین تفکر همگرا و واگرا و نقش هر کدام در فرایند پژوهش، استفاده از هر دو نوع تفکر را در روند طراحی و اجرای یک پژوهش الزامی و اجتناب ناپذیر معرفی نمود.
وی با بیان اینکه متاسفانه علی رغم اهمیت تفکر خلاق در پژوهش، در هیچیک از آموزش های آکادمیک برای روش های پژوهش و تدوین پایان نامه و رساله های دانشجویی، آموزش آن و استفاده از تکنیک های مرتبط با خلاقیت گنجانده نشده است، گفت: این مساله به عنوان یک ضعف بزرگ، باعث شده تا ایده های نو و تفکر جدید در خروجی های پژوهش های انجام شده مشاهده نشود.
گفتنی است، این جلسه آموزشی پس از معرفی تعدادی از تکنیک های پرورش خلاقیت و نحوه استفاده از آنها همراه با ارائه مثال های کاربردی و پرسش و پاسخ خاتمه یافت.

https://t.me/womanngo

اشتراک گذاری این نوشته در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IR