هم اندیشی پیرامون مدیریت دو انجمن مدیر و ملی

روز یک شنبه دهم اردیبهشت دفتر انجمن زنان کارآفرین میزبان اعضای هیأت مدیره دو انجمن زنان مدیر کارآفرین و انجمن ملی زنان کارآفرین بود تا با حضور برخی اعضای موسس پیرامون هم گرایی و نحوه مدیریت کارآمد هیأت مدیره های منتخب دو انجمن هم اندیشی کنند.
ah1

در این نشست نیم روزه با تلاش و مشارکت همه حاضران و مدیریت مدبرانه خانم صابر عضو موسس و موثر انجمن، پس از مروری بر تاریخچه شکل گیری انجمن و روند تأسیس، ثبت و مدیریت آن، چالش های مدیریتی با توجه به وجود دو هیأت مدیره از یک مجموعه و نیز اهداف و برنامه های مشترک از ابتدا تاکنون، پیشنهاداتی برای رفع مشکلات موجود و رسیدن به وفاق و همگرایی بیشتر مطرح و مورد بررسی قرار گرفت. پیشنهاد راکد شدن فعالیت های یک انجمن به طور موقت به دلیل مشکل حقوقی و قانونی مورد پذیرش قرار نگرفت. ادغام دو هیأت مدیره نیز با توجه به یکسان نبودن تعداد و نیز هم زمان نبودن انتخابات هیأت مدیره ها غیرعملی به نظر رسید بنابراین پیشنهاد سوم وجود دو هیأت مدیره مستقل با جلسات مشترک با تاکید بر حضور اعضای مشترک در دو هیأت مدیره(توصیه به مجمع عمومی برای انتخاب افراد مشترک) به اتفاق آراء به تصویب رسید.
هم چنین ضمن تأکید بر حضور موثرتر اعضای هیأت مدیره ها به ویژه روسا و مدیرعامل و دبیر دو انجمن و نیز نقش آفرینی بیشتر و قاطعانه تر بازرس ها، انتخاب مدیراجرایی برای اداره بهتر و کارآمدتر مورد تصویب قرار گرفت. ویژگی های لازم برای مدیراجرایی به شرح زیر مطرح شد:
توانایی مدیریتی، پذیرش اهداف، مأموریت و سیاست های انجمن، مقبولیت اجتماعی، دغدغه فعالیت اجتماعی و وظایف او در سه حوزه مدیریت ارتباطات، دبیرهمایش ها و مدیریت دفتر تعیین شد.
ah2
هم چنین شرکت کنندگان در این جلسه هم اندیشی مجموعه فعالیت های انجمن را به شرح زیر برشمردند و مقرر شد در اولین نشست مشترک هیأت مدیره ها تقسیم کار لازم انجام شود:
1-ایجاد شعبه یا دفتر
2-برنامه دانشگاه ها
3-طرح های آموزشی
4- طرح های پژوهشی
5-طرح های ویژه و مناسبتی
6-مشاوره
7-عضوگیری
8-تأمین منابع مالی
9-روابط بین الملل
10-فرصت های جدید
لازم به ذکر است در این جلسه مسأله اصلی انجمن چالش های مدیریتی عنوان شد اما اصلاح ساختار موجود نیز پس از حل مسئله اصلی مورد توجه قرار خواهد گرفت. از دیگر نکات مطرح شده و مورد تأکید این نشست اعلام شرایط کاندیداتوری برای اعضا در جلسات مجمع عمومی با دستور انتخابات هیأت مدیره و بازرس بود. علاوه بر دارا بودن شرایطی که در اساسنامه قید شده داشتن ویژگی هایی چون پای بندی به اصول وارزش های اخلاقی، توانایی مدیریتی، پذیرش اهداف، مأموریت و سیاست های انجمن و داشتن وقت و انگیزه کافی برای تحقق آن ها، مقبولیت اجتماعی، دغدغه فعالیت اجتماعی و تجربه کار تیمی و احترام به مصوبات و آراء جمعی برای کاندیداها ضروری است.

اشتراک گذاری این نوشته در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IR