هفته كارآفرین گرامی باد

 

انجمن ملي زنان كارآفرين ضمن تبريك اين هفته ملي به فرهيختگان و كارآفرينان ايران زمين تمامي اعضاي والاانديش خود را به تأملي دوباره در اين عرصه جامع كه مي تواند زمينه ساز توسعه فرهنگي و الگو سازي به خصوص براي جوانان سرزمين مان باشد، دعوت مي نمايد.

همواره كارآفريني زنان در فرايند كسب و كار يا توسعه آن يكي از دغدغه هاي مهم دولت هاي جهان است كه در سال هاي اخير به ان توجه بيشتري شده است.

در ايران نيز با توجه به حضور زنان در نسبت جمعيت، نظام آموزشي و عرصه اشتغال با نظر گرفتن اين نكته كه در حال حاضر تعداد زنان تحصيل كرده دانشگاهي افزايش يافته و بيش از مردان است؛ اگر به قابليت ها و توانايي هاي زنان و نقش آنان در اقتصاد جامعه توجه شود بسياري از چالش ها و موانع كارآفريني و توسعه آن رو به كاهش خواهد رفت و چشم اندازهاي ثروت آفريني روشن خواهد شد. مبناي ثروت آفريني در اقتصاد امروز، دانش و تخصص است و كارآفرينان از دانش و اطلاعات ثروت مي آفرينند. ً كشوري كه زير سلطه ترسوها باشد، ثروتمند نمي شود تا زماني كه راه را براي شكوفايي كاشفان و نو انديشان خود بگشايد.

بدون شك هدف تغيير وضعيت موجود به وضعيت مطلوب، هدفي والاست؛ اما رسيدن به آن پيچيده و دشوار است. روشن است كه هر ملتي آفرينش و خلاقيت را بپذيرد و در رواج و رونق بازار آن بكوشد و مهمتر آنكه منابع مالي خود را در راه ترويج و توسعه آن بسيج كند؛ پرچم كاميابي قرن بيست و يكم را خواهد گرفت.

کار آفرینی تنها بحث کوچک خلق کار و فعالیت در حوزه هایی مشخص و تنها متوجه حال طیف های خاصی از جامعه نیست ؛ کار آفرینی مفهومی است عظیم که بزرگی ، رشد و سر افرازی ایران و ایرانی را در عرصه های بین المللی طلب می کند ، یقینا میهنی آباد و پر افتخار در گرو حمایت و توسعه ی کار آفرینی در سطحی متعالی و در حوزه هایی متنوع است ، باشد که این دعوت سبز راهگشای عبور به سوی آینده ای روشن و لبریز از عدالت و نو آوری و شکوفایی باشد، آن طور که شایسته ی نام فلات سبز و کهن ایران است. این مهم بعد از اتکاء به پروردگار بی همتا، یاری دستهای گرم و اندیشه های بارور و با طراوت کار آفرینان و مسئولین امر محقق خواهد شد.

امید که پاسداشت روز کار آفرینی پله ی رفیع دیگری باشد به سوی قله های افتخار و سر بلندی ایران و ایرانی ،،،،،،

فرزانه سليماني نيسياني

عضو هيات مديره انجمن ملي زنان كارآفرين

اشتراک گذاری این نوشته در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print
fa_IR