نشست ارزیابی طرح های مشترک معاونت امور زنان و خانواده و سازمان های مردم نهاد در دولت یازدهم

معاونت امور زنان ریاست جمهوری در پی اقدامی شایسته نشستی را با نهادهای مدنی همکار برگزار کرد که هدف آن یافتن بازخوردهایی از اقدامات انجام شده در دولت یازدهم بود به گونه ای که در دوره جدید با گامی استوارتر در حوزه فعالیت های خود قدم بگذارد.
aaa123123a
حضور رییس هیات مدیره و رییس کمیته پژوهش انجمن زنان کارآفرین در نشست ارزیابی طرح های مشترک معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با سازمان های مردم نهاد روز چهارشنبه 6 دی ماه ساختمان گنجینه اسناد
طی این نشست نهادهای مدنی در قالب کارگاه هایی با عنوان اشتغال و کارآفرینی، فرهنگ و تحکیم بنیان خانواده، بهداشت و سلامت، توانمندسازی نهادهای مدنی، تقسیم بندی شدند و مقرر شد تا دو پرسش اصلی در این کارگاهها طرح شود.
ابتدا این که پروژه های موردحمایت معاونت زنان ریاست جمهوری که با مشارکت نهادهای مدنی محقق شده است چه دستاورد و بهره ای برای گروه های هدف داشتند و در واقع کارایی و اثربخشی شان چگونه بوده است؟ دوم این که این پروژه ها تا چه حد نهادهای مدنی را در سرشاخص شفافیت و پاسخگویی، استقلال و غیرانتفاعی بودن ارتقاء داده است؟ این فرآیند که با کمک تسهیلگران و مشارکت فعال اعضاء گروه های پنج گانه انجام شد در نهایت به خروجی هایی منتهی شد که در جلسه بعدازظهر توسط نمایندگان کارگروهها به اطلاع معاونت زنان ریاست جمهوری سرکارخانم دکتر ابتکار رسید.
توجه به شبکه سازی و ایجاد بانک اطلاعاتی سمن ها، پرتال جهت تبادل تجربیات، نیازسنجی به ویژه با تاکید بر تخصیص منابع به مناطق محروم، برگزاری کارگاه های تخصصی برای سازمانهای مردم نهاد، تضمین تداوم پروژه ها در صورت تغییر مدیریت های کلان و سوق دادن سمن ها به انجام فعالیت های تخصصی بخشی از نتایج گفتگو ها بود.
aaaaas12123
در نهایت این جلسه با سخنرانی خانم دکتر ابتکار و تاکید ایشان بر لزوم تقویت سازمان های مردم نهاد و استفاده از پتانسیل های آنها در سیاستگذاری کلان کشور به پایان رسید.
خانم ها فریبا مهدیون ، فخرالسادات محتشمی پور روسای هیئت مدیره دو انجمن به همراه سرکار خانم رهایی رییس کمیته پژوهش انجمن به نمایندگی از انجمن در این نشست حضور داشتند.
aaabb222b2
آشنایی با چالش های سایر نهادهای مدنی فعال در زمینه ایجاد کسب و کار برای اقشار آسیب پذیر و زنان سرپرست خانوار، لزوم برخورداری از الگوی ارزیابی فعالیت های انجمن ها و تخصیص منابع براساس این ارزیابی جامع و نیز ایجاد بانک اطلاعاتی داده ها و پرتال جامع را از جمله الویت های این بخش می باشد که به نظر می رسد انجمن قابلیت پیگیری و مشارکت در این خصوص را داشته باشد.

اشتراک گذاری این نوشته در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print
fa_IR