معرفی 30 زن برتر کارآفرین +(اسامی)

«کسب و کار» یکی از 30زن برتر کارآفرین کشور در این همایش معرفی شد.
دومین نمایشگاه بین‌المللی نقش‌آفرینی زنان در توسعه پایدار برای حمایت از زنان کارآفرین و عرضه تولیدات کارآفرینی زنان و همچنین تشویق و پررنگ کردن حضور زنان در عرصه تولید و اقتصاد کشور، توسعه اخلاق کارآفرینی، زمینه‌سازی برای تحقق سیاست‌های اقتصاد دانش‌بنیان با مشارکت زنان، کمک به توسعه نوآوری زنان در بخش‌های مختلف، توسعه بخش خصوصی از طریق گسترش فضای کارآفرینی زنان در جامعه و کمک به تبیین نقش زنان در برنامه ششم توسعه، برگزار شد. مجتبی خسروتاج، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم اختتامیه دومین همایش و نمایشگاه بانوان کارآفرین، از رسانه ملی گله کرد. خسروتاج که معلوم بود با دلی پراز گله و شکایت غرفه‌داران از تبلیغات نمایشگاهی به مراسم آمده بود، اعلام کرد این نمایشگاه درصدد نشان دادن توان ملی و داخلی کارآفرینان کشور برای کمک به اقتصاد، رشد و توسعه ملی است و بنابراین، این وظیفه رسانه ملی است که با اطلاع‌رسانی کافی زمینه حضور همه جوانان و دختران کشور را برای شناسایی و استفاده از الگوهای موفق کارآفرینی در جامعه فراهم کند. قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت متذکر شد که در این رخداد، شرکت‌کنندگان در همایش و نمایشگاه به‌سهم خود خوب ظاهر شدند و اگر اطلاع‌رسانی رسانه ملی در بخش نمایشگاهی خوب عمل می‌کرد، فرصتی طلایی بود تا ضمن آشنایی مردم عزیزمان با الگوهای مختلف کسب‌وکار، با مشارکت در خرید صنایع دستی و هنری استان‌ها، زمینه‌ساز تولیدات بیشتر می‌شدند. 

 

خسروتاج در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه اتکای اقتصاد دانش‌بنیان بر نوآوری است و نوآوری بدون حمایت از کارآفرینی تقویت نمی‌شود، افزود: سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت پشتیبانی از کارآفرینی است و این موضوع یکی از محورهای بحث در مذاکرات هیات‌های اروپایی و آسیایی در این ایام است. وی از کارآفرینان تقاضا کرد که محورهای مورد نظر خود را برای همکاری با کشورهای صاحب دانش کارآفرینی به وزارت متبوع اعلام دارند. وی متذکر شد که رشد اقتصادی بعضی از کشورهای اروپایی پس از جنگ جهانی در سایه رشد کارآفرینی است که از این تجربیات می‌توان بهره برد. خسروتاج حرکت صورت گرفته در معرفی یک‌صد بانوی کارآفرین را در سال جاری، اقدامی نمادین و آغازین برای معرفی الگوهای کسب‌وکار برتر در سال‌های آتی دانست و اظهار امیدواری کرد همانند اقدام تعیین صادرکنندگان نمونه، این اقدام در قالب آیین‌نامه‌ای به تصویب هیات محترم دولت برسد، ضوابط و معیارهای مصوب تعریف شود و از این پس شاهد رقابتی حرفه‌ای در بخش کارآفرینی و شناسایی و ارائه الگوهای موفق کسب و کار بانوان به جوانان باشیم. 

 

 

 

افزایش نرخ مشارکت اقتصادی زنان در توسعه پایدار مورد توجه قرار گیرد

 

معاون رئیس‌جمهوری در امور بانوان و خانواده گفت: زنان کارآفرین در کنار هم می‌توانند نرخ مشارکت اقتصادی زنان را به جایی برسانند که در توسعه متوازن و همه‌جانبه کشور بیش از پیش موثر باشند. 

 

شهیندخت مولاوردی در مراسم اختتامیه دومین نمایشگاه نقش‌ زنان در توسعه پایدار گفت: وظیفه خود می‌دانم از تک‌تک کارآفرینان عزیزی که از اقصی نقاط کشور چه زنان کارآفرین روستایی و عشایری و چه زنان توانمند در عرصه‌های بزرگ کارآفرین و صنایع که در حال فعالیت هستند و با حضور خود در این همایش و نمایشگاه به غنای آن افزودند تشکر کنم چرا که الهام‌بخش نسل جوان و دختران برای آینده‌ای آبادتر خواهند بود. 

 

معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده در ادامه تصریح کرد: البته در برپایی نمایشگاه‌ها و همایش‌ها ایراداتی صورت می‌گیرد اما برای شروع یک کار بزرگ نمی‌توان ادعا کرد که عیب و نقصی وارد نباشد اما تلاش می‌شود تا جایی که امکان داشته باشد به حداقل برسد. 

 

وی همچنین افزود: با حضور در برخی غرفه‌ها تلاش کردیم تا از نزدیک در جریان ‌نظرات و مشکلات زنان کارآفرین قرار‌گیریم و با انعکاس آنها سعی در رفع آنها خواهیم کرد. 

 

 

 

شرایط پس از تحریم موقعیت مناسبی برای ارتقای جایگاه زنان است

 

رئیس ستاد برگزاری دومین نمایشگاه نقش‌آفرینی زنان در توسعه پایدار با تاکید بر اینکه شرایط پس از تحریم شرایطی را به وجود آورده که نقش و حضور زنان می‌تواند بیش از پیش پررنگ باشد، تصریح کرد: از بانوان کارآفرین می‌خواهیم با جدیت و تلاش بیشتر در توسعه کشور سهیم باشند. 

 

سهیلا جلودارزاده در اختتامیه دومین نمایشگاه ها نقش‌آفرینی زنان در توسعه پایدار افزود: تلاش ما بر این بود که در مسیر توسعه پایدار کشور، نقش و جایگاه و سهم زنان و مشکلاتشان را با کمک برگزاری این نمایشگاه نشان دهیم و بتوانیم نقشی هر چند کوتاه در به تصویر کشیدن توانمندی‌های آنان داشته باشیم. رئیس ستاد برگزاری دومین نمایشگاه نقش‌آفرینی زنان در توسعه پایدار اظهار کرد: مجموع ‌نظرات و دیدگاه‌های مطرح شده در این همایش در قالب جزواتی جمع‌آوری خواهد شد تا غنای علمی بیشتری را به همراه داشته باشد. جلودارزاده با بیان اینکه یکی از اهداف این برنامه شناسایی و معرفی نمونه‌های توسعه‌یافتگی زنان در بخش اقتصاد است یادآور شد: در دومین همایش و نمایشگاه مقرر شده است تا از 100بانوی کارآفرین نمونه تقدیر شود که با رونمایی از کتاب، این اقدام انجام خواهد شد. وی گفت: در این کتاب ‌نظرات و دیدگاه‌های آنان جمع‌آوری شده است تا مورد استفاده نسل حاضر و آینده قرار گیرد. 

 

جلودارزاده ادامه داد: شاید این نخستین قدم جامع در ارتباط با توسعه‌یافتگی توانمندی و افزایش سطح کارآفرینی زنان است که امیدواریم تقدیر از زنان کارآفرین برتر کشور به عنوان حرکت نمادین که امسال آغازگر آن بوده‌ایم، ادامه پیدا کند. 

 

وی همچنین خاطرنشان کرد: شرایط پس از تحریم موقعیتی را فراهم ساخته است که بانوان می‌توانند با برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری مناسب در ارتقای جایگاه خود موثر باشند که این نیازمند استراتژی است. جلودارزاده تاکید کرد: اگر مشارکت 30 درصد زنان در سطوح سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی به عنوان یک قاعده مهم در افق 1404 تلقی شود باید برای رسیدن به آن از امروز برنامه‌ هدفمند داشت. وی افزود: حضور زنان در نمایشگاه‌های خارجی می‌تواند در ارائه توانمندی‌های زنان در عرصه‌های مختلف تاثیرگذار باشد ضمن اینکه دیگر کشورها نیز می‌توانند با توانایی‌های زنان کارآفرین داخل بیش از پیش آشنا شوند و تعاملات خود را افزایش دهند. 

 

در این همایش به اهمیت فرهنگ‌سازی و آموزش زنان برای مشارکت در فعالیت‌های اقتصادی و صنایع بزرگ پرداخته شد و تاکید شد که باید نقش زنان از فعالیت در صنایع کوچک و سنتی به صنایع بزرگ و فناوری‌های نوین توسعه یابد و موانع در رغبت زنان به کار از سر راه آنها برداشته شود.

 

اشتراک گذاری این نوشته در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print
fa_IR