بارگزاری بیش از معمول طول کشیده ؟ روی همین متن کلیک کنید :)
انجمن ملی زنان کارآفرین

مراسم افتتاحیه دفتر نمایندگی انجمن ملی زنان کارآفرین

WhatsApp Image 2019-01-23 at 3.27.49 PM WhatsApp Image 2019-01-23 at 3.28.01 PM WhatsApp Image 2019-01-23 at 3.27.01 PM  WhatsApp Image 2019-01-23 at 3.29.52 PMWhatsApp Image 2019-01-23 at 3.28.48 PM  WhatsApp Image 2019-01-23 at 3.29.08 PMWhatsApp Image 2019-01-23 at 3.29.29 PM WhatsApp Image 2019-01-23 at 3.29.40 PMWhatsApp Image 2019-01-23 at 3.28.34 PMWhatsApp Image 2019-01-23 at 3.28.14 PMWhatsApp Image 2019-01-23 at 3.28.58 PMا

مراسم افتتاحیه دفتر نمایندگی انجمن ملی زنان کارآفرین
✅این مراسم روز پنج شنبه ۶ دی ماه با‌ حضور نمایندگان بخش دولتی، خصوصی، نهادهای مدنی و هیئت مدیره انجمن و بانوان کارآفرین با قرائت آیاتی از قرآن و سرود جمهوری اسلامی آغاز شد. مجرى برنامه آغاز شد.
✅فریبا مهدیون، رئیس هیئت مدیره انجمن اولین سخنران این برنامه بود که با خوشامدگوئى به زنان توانمند گرگان و اعضاى انجمن که از تهران و‌دیگر شهرها حضور یافته بودند به معرفى انجمن، تاریخچه و اهداف انجمن، کمیته ها و کارگروهها و‌فعالیت های آن از جمله همایش ها، سفرهای استانی و‌پروژه ها، نشست های تخصصی، بازدید از کسب و‌کارها و نقد فیلم و‌کتاب پرداخت.
✅وی گفت: تقویت کارآفرینى در ایران در قالب سیاستهائى قابل اجراست که حاصل تعامل میان دولت، بخش خصوصی و نهاد مدنی باشد.
مهدیون جذب نیروهاى کارآفرین و‌تسریع روند عضویت و نگهداشت اعضا به منظور شبکه سازی و‌گسترش ارتباطات و‌معرفی الگوهای کارآفرین را از سیاست های انجمن دانست و بر قابلیتهاى استان گلستان برای رسیدن به هدف انجمن که توانمند سازى زنان و‌ ترویج و توسعه کارآفرینی زنان است، تأکید کرد.
✅پس از آن به دعوت مجری آقاى قوانلو مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان پشت بلندگو‌قرار گرفت و پس از تشکر و خوشامدگویی خدمت مهمانان تهرانی حضور زنان کارآفرین در برنامه را ستود و آن را نشانه رشد و‌یالندگی اقتصادی آنان دانست.
قوانلو‌ درصد مشارکت زنان در ایران را حدود ١۶.۴٪‏ دانست در حالیکه درصد مشارکت مردان بالاى ۶٠٪‏ است و یکى از مشکلات معیشت به همین دلیل است.
وی افزایش مشارکت اقتصادی زنان را با ایجاد تغییر توسط زنان ممکن دانست که با آموزش و فرهنگ سازى توسط تشکلهاى مردمى باید این اتفاق بیفتد.
وی گفت: ما به دنبال افزایش سهم مشارکت زنان در حوزه مدیریت در حد ٣٠٪‏ هستیم.
رئیس اداره شهرستان را از بانوان گذاشته ایم. این استان جزو استانهاى پیشرو در مورد زنان است. و بانوان باید خودشان را در حوزه مدیریت نشان دهند.
نرخ مشارکت اقتصادى استان ۴۴٪‏ در سال ٨۴ بود و در سال ٩١ به ٣۶.۵٪‏ کاهش پیدا کرد.
در حالیکه ٨٢،٠٠٠ نفر به تعداد افراد جویاى کار اضافه شده بود، تعداد افراد فعال در بازار کار از
۵٧٠،٠٠٠ نفر به ۴٨٢،٠٠٠ نفر کاهش پیدا کرد.
۶۵،٠٠٠ نفر از تعداد شاغلین در زمان ریاست جمهورى احمدى نژاد از تعداد نفرات خالص شاغلین کم شد.
درصد مشارکت زنان در انتهاى دولت خاتمى (سال ٨۴) ٢۴٪‏ بود.
این درصد در انتهاى دوران احمدى نژاد به ١۴.٢ کاهش پیدا کرد. و‌تعداد
١۶١،٠٠٠ به ٩٧،٠٠٠ نفر کاهش پیدا کرد و از چرخه اشتغال خارج شدند.
امروز این عدد به بالاى ١۶٪‏ در استان گلستان رسیده است.
جمعیت زنان صاحب اشتغال به ١٠٧،٠٠٠ نفر افزایش پیدا کرد. نزدیک به ۴۵،٠٠٠ نفر افزایش در زمان روحانى (طبق آمار رسمى مرکز آمار)
اکنون درصد نرخ رشد بانوان دنبال اشتغال از مردان بیشتر است. این وظیفه زنان کارآفرین است که با ورودى بازار بانوان شرایط را مهیا کنند.
کمک زنان کارآفرین به اشتغال براى بانوان بسیار مهم است. چرا که مشارکت زنان در پایان برنامه ششم باید به ٢٠٪‏ برسد.
✅سخنران بعدی مراسم بانویی کارآفرین از دیار مردمان سخت کوش ترکمن بود؛ آی جان عبادی که کودکی اش را در شبه خانواده بهزیستی گذرانده بود و نوجوانی اش را به دستفروشی در مترو. و حالا او‌زنی است کارآفرین در حوزه صنایع دستی و‌بیش از ۲۰ زن تحت پوشش بهزیستی برای او ‌در تولید محصولات چرمی کار میکنند. آی جان قصه زندگی اش را با بغض تعریف کرد و قصه کسب و‌کارش را با افتخار بیان کرد تا الگویی باشد برای دختران ایران زمین.
✅دکتر غفاری مدیرکل امور زنان و‌خانواده استانداری گلستان دیگر سخنران مراسم افتتاحیه دفتر انجمن در گلستان بود که پس از تقدیر از انجمن و موسسین و‌مدیرانش برای موفقیت دفتر آن در استان آرزوی موفقیت کرد. وی ظرفیت استان و قابلیت زنان آن را برای کارآفرینی بسیار بالا ذکر کرد و بالاتر بردن اعتماد به نفس زنان، اهمیت دادن به مطالبه گری و بهره گیری از فضای دیجیتال برای کسب و‌کارهای نوین را برای زنان لازم دانست و تأکید کرد امروز بسیاری از کارها از راه دور و از خانه میسر است.
✅خانم هادی پور مدیرعامل کانون جهان دیدگان نیز در این مراسم با ابراز خشنودی از میزبانی کانون، به شرح چگونگی تأسیس و ذکر فعالیت ها و خدمات آن برای سالمندان پرداخت.
وی از روند کند و سخت دریافت محوز از بهزیستی گله کرد و گفت ما تعدادى از بانوان بازنشسته هستیم که ١٢ سال است با هم کار مى کنیم و‌ پس از ۵ سال دوندگی و تلاش موفق به دریافت مجوز بهزیستی برای تأسیس کانون شدیم و‌اینک ترویج کار تیمى در کنار پویا شدن و توانمند شدن سالمندان از برنامه هاى اصلی ماست.
✅خانم حکیمی مدیر و‌موسس مدرسه طبیعت نیز از فعالیت های خود که ابتدا به نام کودک و ‌برای کودک آغاز شد سخن گفت. فعالیت هایی که به منظور فرهنگ سازی، با تأسیس مهد کودک و به دنبال آن مدرسه طبیعت منجر شد.
✅اجرای بسیار زیبای سرود توسط گروه جهاندیدگان حال و‌فضای برنامه را تغییر داد و‌ شادی و ‌شوری مضاعف به ارمغان آورد.
✅آنگاه فرشته سلیمانی، رئیس دفتر نمایندگی انجمن در گلستان تریبون را به دست گرفت تا از روند تاسیس این دفتر و‌کلیه اقدامات انجام شده توسط خود، دفتر انجمن و‌کمیته شعب و‌نمایندگی آن و‌نیز همکاران صدیقش در استان بگوید. وی سختی های راه را در برابر شیرینی به نتیجه رسیدن تلاش ها کوچک شمرد و‌اظهار امیدواری کرد این دفتر نمایندگی بتواند انجمن را در نزدیک تر شدن به اهدافش که همانا ترویج و‌توسعه کارآفرینی زنان است، مدد رساند.
✅حالا نوبت بانو‌ماهرخ فلاحی کارآفرین نمونه کشور بود تا باذلحنی شیرین و‌بیانی شیوا قصه زندگی و‌کسب و‌کارش بگوید.
فلاحی که بعد از بازنشستگى فعالیت کارآفرینی خود را در حوزه دامپروری، گاوداری صنعتی، شروع کرده و در اولین دوره جشنواره شیخ بهانى در اصفهان به عنوان کارآفرین برتر انتخاب شده است،
✅اولین ویژگى خود را مطالبه گرى مى داند که آن را از سن ۵ سالگى با ابراز تمایل جهت مدرسه رفتن آغاز کرد. او در ١٧ سالگى دیپلم گرفته ازدواج کرد و وارد دانشگاه تهران شد. در آن زمان در کل دانشگاه ٣ دختر یعنی او ، دختر مرحوم بازرگان و دختر مرحوم طالقانى درس مى خواندند.
✅انتخاب شغل معلمی پس از فارغ التحصیلی و‌اشتغال به کار در مدرسه نابینایان که با سختی های خاص خود روبه رو‌بود، بخش دیگری از زندگی این بانوی کارآفرین را تشکیل می دهد.
✅اما بهار زندگی او در همان دوره بازنشستگی است که با موافقت همسرش، خانه خود را در شهر می فروشد و زمینی در روستا می خرد و‌کار دامپروری را آغاز می کند و‌ادامه و‌توسعه می دهد تا آن جا که با اصلاح نژاد گاوهایش میزان شیردهی آنان را…

اشتراک گذاری این نوشته در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *