مجمع جهانی کارآفرینی در لیون فرانسه

 

به گفته نمایندگان انجمن زنان کارآفرین که در هفتمین برنامه این مجمع شرکت کرده بودند، مجمع جهانی کارآفرینی با یک باور و اعتقاد اصلی بوجود آمد که در برابر تحولات مخربی که دنیا با آن روبروست، کارآفرینی به عنوان مولد ثروت و عدالت اجتماعی برای شکل دادن دنیای 2050 ضروری است.

مجمع جهانی کارآفرینی، اولین اتاق فکری که به صورت کامل به موضوع کارآفرینی اختصاص یافته، 7 سال پیش بر این مبنا تاسیس شد که امروز دنیا بیش از پیش به کارآفرینانی در حوزه‌های مختلف نیاز دارد و کارآفرینی که در مسیر کسب و کار قرار گیرد، مفاهیم خلاقیت، نوآوری، ابتکار، انعطاف و اشتغال را در بردارد.

مرکزیت مجمع جهانی در لیون فرانسه است که یک سال در میان میزبان این برنامه بوده و یک سال در میان این نشست در کشورهای دیگر برگزار می‌شود.

هفتمین نشست مجمع جهانی کارآفرینی در سال 2014 در تاریخ 19 تا 21 اکتبر (28 مهر الی 1 آبان 1393) در شهر لیون فرانسه با عنوان کارآفرینی 3.0- فرصتهای نامحدود برگزار شد.

برای نخستین بار، هیات کارآفرینان ایرانی به دعوت رسمی مجمع جهانی کارآفرینی در هفتمین اجلاس این نهاد بین‌المللی که از تاریخ ۱۹ تا ۲۲ اکتبر ۲۰۱۴ برابر با ۳۰-۲۷ مهرماه ۱۳۹۳ به میزبانی شهر لیون از کشور فرانسه برگزار شد حضور پیدا کرد. این هیات متشکل از 5 نفر از اعضای انجمن زنان کارآفرین و هم چنین 3 نفر از مجمع کارآفرینان ایران بود که در مراسم افتتاحیه مورد تقدیر مدیر مجمع قرار گرفتند.

1. کارآفرینی 3.0

از آنجایی که با تکنولوژی¬های فعلی، فردا امروز آغاز می¬شود …

ما به سمت یک پارادایم جدید حرکت می¬کنیم، یک انقلاب صنعتی جدید مبتنی بر:

– انرژیهای تجدیدپذیر و فراتر از ارتباطات

– فرصتها قوانین جدید و رهبران جدید به انتقال به سمت یک نظم نوین جهانی سرعت می بخشد.

در جایی که بازارهایی سنتی محدود شده اند ما به عنوان کارآفرینان به دنبال شکار منابع جدید فرصت تا تغییر مثبت ایجاد کنیم.

2. فرصت‌های نامحدود

از آنجایی که با دلیل مهارت ها و انگیزه های امروز کارآفرینان امروز با هر سنی، سابقه ای، جنسیتی و تجربه ای هستند؛ که آنها را قادر می سازد از سبک های سنتی و قدیمی فراتر روند.

کسب و کار با ایران

طی هماهنگی ها و برنامه ریزی هایی صورت گرفته یکی از پنل¬های تخصصی این اجلاس با محوریت کشور ما و به موضوع “روابط تجاری و بازرگانی با ایران” اختصاص یافت که در همین راستا ”امیرعلی امیری” عضو هیات مدیره¬ی مجمع کارآفرینان ایران با تشریح “قابلیت های سرمایه گذاری در ایران به ایراد سخنرانی برای حضار پرداخت.

وی اجلاس سالانه مجمع جهانی کارآفرینی را برای کارآفرینان حوزه های مختلف، صاحبان صنایع، اقتصاددانان، دانشگاهیان و کارشناسان یک فرصت دانست و گفت: این اجلاس فرصتی مناسبی است تا با هم¬اندیشی و تبادل تجارب و تعامل نسبت به مسایل مهم جهانی به بیان نگرانی ها و دغدغه های خود در عرصه های مختلف اقتصادی و اجتماعی پرداخته و با گفتگو، تبادل نظر و به چالش کشیدن موضوعات مختلف و مرتبط جریانی از اندیشه، تفکر و راهکارهای کارآمد پدید آورده و در اداره بهتر جهان سهیم بوده و نقش بسزایی داشته باشند.

در پایان این برنامه که با استقبال خوب شرکت¬کنندگان مواجه بود فرصتی برای پرسش و پاسخ به حضار داده شد که با مشارکت مجمع کارآفرینان ایران و انجمن زنان کارآفرین برگزار شد.

لازم به ذکر است که نمایندگان انجمن که در این مجمع حضور داشتند عبارت بودند از خانم ها: زهرا جلیل ثانی، زهرا نقوی، خدیجه یارعلی، فرحناز مینایی پور و کتایون سپهری

اشتراک گذاری این نوشته در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print
fa_IR