مجمع انجمن زنان مدیر کارآفرین95

در این مجمع عمومی، خانم ها فرحناز مرادی به‌عنوان بازرس اصلی و مینا شیری به‌عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب شدند.
این مراسم همچنین با نمایش فیلم کودکان کار و توضیحات مدیریت انجمن حمایت کودکان کار و خیابان در مورد این فیلم و در پایان برپایی سفره افطاری همراه بود.
انجمن بر اساس گزارش منتشره مربوط به عملکرد مجمع که شعار «کارآفرینی زنان، زمینه‌ساز توسعه پایدار» را سرلوحه خویش قرار داده‌است، برگزاری 14 جلسه هیئت‌مدیره به‌منظور تقسیم وظایف و اجرای مسئولیت‌ها و هفت جلسه مشترک با انجمن ملی در راستای هماهنگی و توان‌افزایی به‌منظور ارائه خدمات بهتر را در پرونده سال 94 خود دارد.
همچنین انتشار ویژه‌نامه ‌ای با موضوع «چالش‌های دختران فارغ‌التحصیل و دانشجو در راه‌اندازی کسب‌وکار» با هدف ارائه راهکار به دختران فارغ‌التحصیل و نیز نشست خبری به‌مناسبت هفته کار‌آفرینی و با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی از دیگر کارهایی است که سال گذشته در این مجمع صورت‌پذیرفت.
ارسال نامه به رئیس‌جمهور برای طرح نیازها و مسائل زنان در حوزه کسب‌و‌کار از دیگر فعالیت‌های انجمن در این سال بود.
پروژه‌هایی با عنوان « بررسی فرصت‌های برابر فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی برای زنان»، « تاثیر پساتحریم بر اقتصاد ایران از دیدگاه زنان کارآفرین» و «شبکه‌سازی زنان کارآفرین و صاحب کسب‌وکار» در این سال آغاز و نشست تخصصی «ترویج کارآفرینی با حضور مدیران و کارآفرینان زن استان سیستان و بلوچستان» برگزار شد.
انجمن زنان کارآفرین در نمایشگاه‌ها و همایش‌هایی نیز با هدف ترویج و توسعه کارآفرینی و شناسایی توانمندی زنان حضور داشته است، ازجمله در نمایشگاه «زن را سخن دیگری است» در دانشگاه تهران، «همایش کارآفرینی» در دانشگاه علم و صنعت و «همایش زنان کارآفرین در حوزه گردشگری». انتشار ویژه‌نامه کارآفرینی زنان در حوزه محیط‌زیست نیز از برنامه‌هایی بودند که در زمینه آگاهی‌رسانی از میزان و ظرفیت حضور و فعالیت بانوان ایرانی در این حوزه توسط انجمن زنان کارآفرین صورت‌گرفت.
سفر به استان‌های گیلان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری و البرز نیز در این دوره با هدف آشنایی با کارآفرینلن استان ها و شبکه‌سازی در برنامه کار قرار گرفته و اجرایی شد.
دیدار نیز با مسئولان برای معرفی انجمن و اعضای آن به‌منظور توان‌افزایی انجام‌گرفت که ازجمله‌ آنها دیدارهایی با وزیر تعاون، قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون وزیر فناوری اطلاعات، وزیر تجارت فنلاند و معاونت بین‌الملل معاون امور زنان ریاست جمهوری و برخی مقامات استانی است.
mj95
این انجمن در سال 95 نیز دیدارهایی با مدیران و مسئولان کشوری داشتند که ازجمله آنها دیدار با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و نیز دیدار با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط‌زیست کشور بود. همچنین دیدار با معاونت زنان ریاست جمهوری، معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر جهاد‌کشاورزی، معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، معاون توسعه کارآفرینی و مشاور وزیر تعاون و نیز قائم‌مقام وزیر و معاونت امور اقتصادی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سه‌ماهه نخست سال جاری روی داد که متعاقب آن بر اساس توافقات اولیه طرح ها و پیشنهاداتی در دست تهیه و ارسال است.
از جمله مهم ترین برنامه های انجمن در آغاز سال 95 برگزاری نشست کارآفرینان و نمایندگان منتخب مجلس دهم بود که طی آن نمایندگانی از حوزه های مختلف صنعت، تجارت، کشاورزی، IT، صنایع دستی و گردشگری و کارآفرینی اجتماعی به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و پس از آن منتخبین مجلس دهم با استقبال از نظرات تخصصی کارآفرینان هماهنگی و تعامل با نهادهای مدنی و تشکل های حرفه ای را از مهم ترین اقدامات مجلس دانسته و در این زمینه قول همکاری دادند.
انجمن زنان کارآفرین بهار سال 95 را با امید به پویایی بیشتر و توسعه و رشد در تمامی زمینه‌های پژوهشی، آموزشی، ترویجی و اقتصادی پشت سرگذاشته و فصلی نو را با اهداف همیشگی توسعه ظرفیت مدیریت زنان صاحب کسب‌وکار و کارآفرین و نیز ترویج کارآفرینی زنان در جامعه دختران فارغ‌التحصیل دانشگاهی آغاز کرده‌است.

اشتراک گذاری این نوشته در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print
fa_IR