ضیافت افطاری رییس جمهوری با فعالان و تشکلهای حوزه زنان و خانواده

تشکل¬های حوزه زنان و خانواده شامگاه یکشنبه در سالن اجلاس سران میهمان ضیافت افطاری حسن روحانی بودند. حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در ضیافت افطار فعالان و تشکل های حوزه زنان و خانواده بر ضرورت بهره گیری و توجه به استعدادها و توانمندی های بانوان در جامعه تأکید کرد و گفت: نباید به خاطر برخی بهانه های جزیی، جامعه از توانمندی و استعدادهای زنان و بانوان تحصیلکرده بی بهره بماند. وی افزود: اگر از این گنج و استعداد زنان در جامعه به خوبی استفاده نشود در حقیقت هم به این بانوان و هم به جامعه ظلم شده است. روحانی، در ابتدای سخنان خود بر ضرورت ایجاد فرصت های برابر در مسایل سیاسی و اجتماعی برای بانوان در جامعه تأکید کرد و گفت: باید تلاش کنیم تا به سمت برابری فرصت ها در کشور برویم.

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با طرح این پرسش که آیا حجاب و عفاف تنها به نوع پوشش ظاهری باز می گردد؟ و با اشاره به مسأله حجاب و عفاف در قرآن کریم گفت: طبق آیات قرآن، عفاف از نگاه مردان شروع می شود و به طور کلی عفاف و حجاب از زبان، چشم و نگاه آغاز می شود. روحانی ادامه داد: حجاب و عفاف شامل نوع نگاه، حرف زدن، سبک جمله بندی و رفتار و منش است.

رییس جمهوری با تأکید بر اینکه عفاف و حجاب مانند روزه مسأله ای است در درون، قلب، جان و روان انسان، گفت: نباید حجاب تنها در یک مسأله خلاصه شود. روحانی با تأکید بر اینکه پایبندی به عفاف و حجاب با زور و جبر امکان پذیر نیست، گفت: باید واقعیت ها برای زنان و دختران کشور مطرح شود که به طور قطع این مسأله باید از مدارس و دانشگاه ها شروع شود. رییس جمهوری با یادآوری روز عفاف و حجاب و واقعه مسجد گوهرشاد در مشهد اظهارداشت: طبق آیات شریفه قرآن، حجاب و عفاف بخاطر امنیت زنان ایجاد شده است.

رییس جمهوری افزود: زنان و مردان دارای ویژگی خاص خود هستند اما این به معنای کمبود کمال نیست و این ویژگی ها معمولاً در چارچوب تناسب ها و نه ضعف و نقصان شکل گرفته است.

روحانی با اشاره به مسئولیت های سخت زنان در جامعه گفت: متاسفانه گاهی آسیب های اجتماعی زنان بیشتر از مردان بوده است و باید علاوه بر برابری فرصت، برابری مصونیت نیز در جامعه بوجود آید.وی، جمع حاضر را نمونه ای از توانمندی ها و ظرفیت های جامعه زنان دانست و با تأکید بر اهمیت افزایش آسیب های اجتماعی در جامعه گفت: نهادهای مدنی زنان همراه با دولت در تلاش هستند تا مشکلات جامعه و ناهنجاری های مرتبط با آن را برطرف کنند.

در پایان این مراسم، نماز مغرب و عشاء به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر روحانی اقامه شد.

اشتراک گذاری این نوشته در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print
fa_IR