صدای زنان کارآفرین

با اتفاقات و تغیرات ناگهانی که دنیای امروز با آنها مواجه است، کارآفرینی با برقراری توازن مالی و اجتماعی عنصری برای شکل دادن به دنیای سال 2015 است و این دیدگاه مجمع جهانی کارآفرینی است.

1414

مسال(2015) مجمع جهانی در هانگزو از بزرگترین شهرهای کشور چین برگزار گردید که از سراسر جهان در آن حضور داشتند و نکته قابل توجه حضور تعداد زیادی از بانوان کارآفرین بود که به معرفی کسب و کار و اشتراک گزاری داستان های موفقیت خود پرداختند.

333

Stephanie Kergall- فرانسه

استفانیه 20 سال تجربه در زمینه های گسترش کسب و کار، فروش و ارتباطات در محیطهایی با فرهنگ های متنوع دارد. او مدیر مجمع جهانی کارآفرینی است و یک الگوی مناسب برای بسیاری از بانوانی است که در آرزوی ورود به کسب و کارجهانی هستند.

از ایشون خواستیم تا در خصوص مجمع جهانی کارآفرینی توضیح دهند و ایشون اینگونه پاسخ دادند:

این مجمع در سال 2008 از طریق سه مدرسه کسب وکار و دانشگاه در فرانسه، سنگاپور و چین پایه ریزی شده است. از زمان شروع تا کنون مجمع بیش از 1000 عضو از 80 کشور را انتخاب و گردهم آورده است: کارآفرینان، کارشناسان و سرمایه گزاران. دستاورد مجمع جهانی کارآفرینی گسترش افکار خلاقانه است که منجر به ایجاد فعالیت های نوین می گردد.

مجمع جهانی کارآفرینی نه تنها یک اتاق فکر بلکه یک اتاق عمل است.

  • ما آخرین مقالات و مطالب درباره کارآفرینی جهانی را به اشتراک می گذاریم.
  • ما ایده ها را گسترش می دهیم و شروع کارآفرینی را تسهیل می بخشیم.
  • ما نوعی از کارآفرینی را که منجر به توازن رفاهی و اجتماعی می شود را گسترش می بخشیم. که درواقع این دو دیدگاه اقتصادی و اجتماعی از مسائل حساس دنیای امروز است.
  • ما شرایطی را برای اعضای مجمع فراهم می کنیم تا با شبکه ای جهانی با حضور بیش از1000 عضو در ارتباط باشند.

چرا امسال این مجمع در چین برگزار گردید؟

همانطور که ذکر شد دانشگاه ژیانگ در چین یکی از پایه گزاران این مجمع بوده است و این مجمع در سال 2013 در سنگاپور و 2014 در لیون فرانسه برگزار گردیده است.

سطح بانوان کارآفرین شرکت کننده در کنفرانس را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما بسیار از سطح بانوان کارآفرین شرکت کننده در کنفرانس راضی بودیم ولی همچنان امید به پیشرفت داریم چرا که همچنان تعداد آقایان شرکت کننده کمی بیشتر است.

افزایش تعداد بانوان کارآفرین طبق تجریه ای که دارید در مجمع شما چگونه بوده است؟

در اروپا و کشورهای پیشرفته، روز به روز بانوان بیشتر به سمت ماجراجویی جذاب کارآفرینی جذب می شوند. اعتماد به نفس آنها در سطح خوبی افزایش پیدا کرده و کارآفرینی مترادف انعطاف پذیری معنی می شود آن هم در دنیایی که خانم ها بیش از همیشه به دنبال ایجاد تعادل بین زندگی خانوادگی و مسائل دنیای حرفه ای هستند. در کشورهای در حال توسعه نیز تعداد کارافرینان خانم در حال افزایش است. جدا از سطح کشور ها خانم ها نیاز دارند که تجربیاتشان را به اشتراک بگذارند، همتایانشان را ملاقات کنند، از زندگی روزمره کمی فاصله بگیرند تا انرژی تازه ای به زندگیشان تزریق شود.

 

اشتراک گذاری این نوشته در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print
fa_IR