شركت مدير اجرايي انجمن در كنفرانس پاريس

مدير اجرايي انجمن به دعوت مدرسه علوم سياسي پاريس در كنفرانس ايران بعد از سي سال،به ارائه تجربيات خود در زمينه شكل گيري نهادهاي مدني در ايران پرداخت. فخرالسادات محتشمي پور با شركت در اين كنفرانس با ارائه مقاله اي تحت عنوان “از عطر سيب نوفل لوشاتو تا جوشش اصلاحات” ضمن معرفي دو انجمن زنان پژوهشگر تاريخ و زنان مدير كارآفرين، تجارب شخصي خود را در شكل گيري سازمان هاي غيردولتي زنان و تأثيرگذاري حضور توانمند زنان در روند توسعه كشور، بيان كرد. اين مقاله در يكي از پانل هاي چهارگانه كنفرانس با عنوان جاودانه مقوله زنان يا محك جمهوري اسلامي كه به رياست خانم ژانين موزس لاوار از سي. ان. آر. اس و علوم سياسي پاريس تشكيل شده بود، ارائه شد. ديگر شركت كنندگان در اين پانل مهندس فريده ماشيني، پژوهشگر و كارشناس ارشد مطالعات زنان و دكتر فاطمه صادقي گيوي، پژوهشگر و استاد علوم سياسي دانشگاه آزاد بودند و خانم افسانه نجم‌آبادي نقد و نتيجه گيري آن را به عهده داشت. در سه پانل ديگر جايگاه روحانيت، تشكل هاي صنفي و روزنامه نگاران، با حضور كنشگران و پژوهشگران اين حوزه، مورد بررسي قرار گرفت.
لازم به ذكر است پانل زنان كه در آخرين بخش كنفرانس تشكيل شد بيش از همه مورد توجه و استقبال قرار گرفت به طوري كه برگزار كنندگان در پاسخ به سؤالات شركت كنندگان، تشكيل سمينار مستقلي را با اين موضوع در سال آينده نويد دادند.
ارائه دو مطالعه موردي از سازمان هاي غيردولتي زنان در ايران كه يكي در حوزه فرهنگ و انديشه و ديگري در حوزه اقتصاد و اجتماع فعاليت دارد، در ميان منازعات فكري و نظري مطرح شده در كنفرانس، توانست نگاهي نسبتاً واقع بينانه در ارتباط با جايگاه و موقعيت زن ايراني پس از سي سال از پيروزي انقلاب اسلامي به شركت كنندگان كه از پژوهشگران و محققين حوزه سياسي، اجتماعي، تاريخ و فرهنگ از فرانسه و نيز ايرانيان مقيم خارج از كشور بودند، ارائه كند. اين درحالي است كه هميشه زمينه براي رشد و اعتلاي جايگاه زنان فراهم نبوده و گاه مشكلات و موانع جدي بر سر راه آنان وجود داشته است.

اشتراک گذاری این نوشته در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print
fa_IR