“سمینار انقلاب صنعتی چهارم و مدل های کسب و کار”

این سمینار روز چهارشنبه اول آذر با برنامه ریزی کمیته آموزش در انجمن زنان کارآفرین برگزار شد و سخنران آن خانم زویی امین اخلاقی بود. (مدیر و موسس موسسه علمی فناوری مهندسی زمستک اتریش، صاحب امتیاز و برگزار کننده دوره های بین المللی تکنولوژیهای سه بعدی در سطح دنیا)
aaaaa258258
در این سمینار به سه انقلاب صنعتی که تا کنون در دنیا شکل گرفته است اشاره شد. انقلاب اول زمانی بود که ماشین بخار ساخته شد، انقلاب دوم دستیابی به تکنولوژی تولید انبوه بود، انقلاب سوم را اتوماسیون و ورود کامپیوترها رقم زد و حالا با ظهور هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و بزرگ داده ها (Big data) انقلاب صنعتی چهارم در حال شکل گیری است.
aaaa676768
در ادامه فرصتها و چالشهای پیش رو مطرح شد تا کارآفرینان و علاقه مندان با توجه به تغییرات آینده، برنامه ریزی صحیح تری برای مدلهای کسب و کارشان داشته باشند.
خانم امین اخلاقی به طور ویژه چاپگرهای سه بعدی و کاربردهای آن را مورد بررسی قرار داد و از اثراتی که می توانند بر آینده کسب و کارها داشته باشند نمونه هایی را بیان کرد.
نکته ای که مورد تاکید سخنران این سمینار بود، توجه به آموزشهای صحیح کارآفرینی در مدارس و دانشگاه هاست به طوری که روحیه مستقل بودن و ایجاد کسب و کار و کار آفرینی از کودکی در افراد جامعه نهادینه شود و صرفا آینده خود را وابسته به ایجاد شغل توسط دولتها ندانند.
aaaaaqqqqwwwqwqwq
در پایان سخنرانی، زمانی برای جلسه پرسش و پاسخ اختصاص داده شد و شرکت کنندگان، شامل اعضای انجمن و دیگر علاقمندان، در این فرصت به بیان سوالات و دغدغه های خود پرداختند.

اشتراک گذاری این نوشته در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IR