یادداشت به مناسبت روز خبرنگار

 

✅چه زیباست اندیشه های عملگرای خبرنگاران که در دنیای بیکران خبر خلاصه میشود .
ضمن تبریک این ایام و سپاس از زحمات کلیه اصحاب رسانه و افراد توانا، اندیشمند و تلاشگران عرصه خبر روز خبرنگار را گرامی می داریم.

✅امید که همه قدردان این وقایع نگاران حقیقت یاب که در راه روشنگری و آگاه سازی جامعه گام برمی دارند، باشند.
چرا که با دیده شدن و ارج نهادن این عزیزان، آنها قدرتمند تر پا به عرصه فعالیت اجتماعی خود میگذارند ، قدرتمندتر خلق موضوع می کنند و با هموار کردن مسیر بیشترین تاثیر گذاری را در تحقق توسعه کشور عزیزمان خواهند داشت و همین توجه به افکار عمومی، اطلاع رسانی های بهنگام و آگاه کردن مردم موجب جلوگیری از رشد فساد در جامعه و منجر به اصلاح و جلب اعتماد عمومی و در نهایت شکوفایی همه جانبه ایران عزیز خواهد شد.
✅و این است نقش کلیدی، بی بدیل و هنرمندانه خبرنگار مستقل و‌متعهد در دنیای امروز.

✅خبرنگاران چشمان ژرف نگر و زبان گویای مردم اند.

خبرنگاران باور کارآفرینی را نهادینه می کنند.

در جوامع امروز رسانه های تأثیرگذار، می توانند باعث ایجاد نگرش کارآفرینانه در مخاطبان شده و باور کارآفرینی را به آنها منتقل کنند و در نهایت باعث درونی کردن ارزش های کارآفرینی در آن ها شوند.

رسانه ها به دلیل داشتن خاصیت تبلیغی و فرهنگ سازی و با ایجاد پایه ها و اصول صحیح و لازم کارآفرینی می توانند در ترویج فرهنگ کارآفرینی نقش بسزایی را دارا بوده و به واسطه ی ویژگی های خود به فراگیری این موضوع کمک کنند.

آنها می توانند با معرفی کارآفرینان موفق و الگوسازی، نقش مولد را در ترویج کارآفرینی بازی کرده و باعث ترویج کارآفرینی در میان شهروندان شوند.

انتشار سرگذشت زندگی کارآفرینان موفق در مطبوعات از انعکاس فعالیت های آنها، انتشار طرح های کسب و کار، مطالب خلاقانه مرتبط به کارآفرینی در رسانه ها و مطبوعات نیز دراین زمینه در ترویج فرهنگ کارآفرینی بسیار موثر است.

اما متاسفانه تعداد رسانه های تخصصی کارآفرینی در کشورمان بسیار ناچیز است و در این رابطه نیز باید کمک شود تا رسانه های بیشتری به این سمت سوق یابند.

اینجانب به عنوان عضو کوچکی از جامعه ی کارآفرینی کشور ضمن گرامیداشت این روز بزرگ و تبریک روز خبرنگاربه همه تلاشگران عرصه اطلاع رسانی، آرزوی رسیدن روزهای خوب برای کشور عزیزمان را دارم و امیدوارم روزی برسد که خبرنگاران ما، تنها راوی خبرهای خوب در کشور باشند.

✅روزتان فرخنده پایداریتان مستدام .

✅الهام هادی
مدیر عامل گردشگری گلچین
عضو انجمن زنان کارآفرین

اشتراک گذاری این نوشته در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IR