روز جهانی زنان روستایی

روز جهانی روستا و عشایر و روز جهانی زنان روستایی و عشایری مبارک

aaaa000101
می دانیم که 95 درصد از توليدات كشور از روستاهاست.
اما متاسفانه روز به روز از جمعيت روستاها كاسته مي شود. طبق آمار موجود سال ٩٥ بالاترين درصد ساكن در روستاهاي مربوط به استان هاي سيستان و بلوچستان٥٧٪؛گلستان ٤٧٪ و هرمزگان ٤٥٪ است و در استان هاي تهران، قم، اصفهان و يزد كمترين ساكن روستايي موجود است.
نقش ما در برابر كاهش جمعيت روستاها چيست؟ چقدر در جهت حفظ سرمايه هاي انساني، اجتماعي، كيفيت زندگي و حفظ منابع غني روستايي به سهم خود تلاش كرده ايم؟!
چقدر در جهت حفظ محيط زيست، توسعه دانش، وضعيت اقتصادي و رفاه يك روستا فقط و فقط يك روستا به سهم خود نقش داشته ايم؟! و چقدر به توان افزایی زنان روستایی به ویژه دختران تحصیلکرده آن می اندیشیم؟!
انجمن زنان كارآفرين در راستاي اهداف خود و به منظور گراميداشت روز جهانی زنان روستایی و عشايری در نظر دارد روز چهارشنبه 19 مهرماه با سفر به روستاي بزین از بخش بزینه رود در استان زنجان با حضور تعدادی از زنان کارآفرین و توانمند روستایی و با مشارکت زنان روستای بزین موضوع نقش زنان در توسعه روستایی و توان افزایی زنان جامعه روستایی را به بحث بگذارد.
لازم به ذکر است این برنامه به همت کمیته ارتباطات و با مشارکت دو کارگروه کشاورزی و محیط زیست و گردشگری و صنایع دستی انجمن طراحی و اجرا خواهد شد. حضور و مشارکت فعال اعضای محترم موجب غنای این برنامه هدفمند خواهد شد.

اشتراک گذاری این نوشته در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IR