دیدار جمعی از زنان کارآفرین با خانم دکتر معصومه ابتکار

دیدار اعضای انجمن زنان کارآفرین با سرکار خانم معصومه ابتکار/لازمه کارآفرینی، توسعه و اقتصاد؛ حفظ محیط زیست است/ زنان نقشی سازنده در بازسازی اقتصاد و تولید کشور دارند

همزمان با هفته کار و کارگر، تعدادی از اعضای انجمن زنان کارآفرین با معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدای این دیدار زنان کارآفرین حاضر در جلسه با معرفی زمینه فعالیت و ارائه پیشنهادات و نظرات خود برای تحکیم پیوند محیط زیست، اقتصاد و زنان، بر عزم جدی خود در زمینه توسعه مشاغل محیط زیستی تاکید کردند. همچنین آن ها با بیان دغدغه ها و نگرانی های خود در حوزه محیط زیست، خواستار گسترش همکاری ها در قالب تفاهم نامه ای مشترک با سازمان حفاظت محیط زیست شدند.

اعضای حاضر اشاره ای هم به چالش ها و موانع موجود برای توسعه مشاغل سبز و کارآفرینی در این حوزه داشتند و خواستار تلاش برای رفع آن ها شدند.

 

 

خانم دکتر ابتکار در این دیدار با اشاره به آخرین جلسه شورای عالی کار به ریاست رئیس جمهوری، گفت: یکی از مهم ترین محورهای مذاکرات و مصوبات این جلسه، سیاست های مرتبط با موضوع مهم ایجاد و توسعه مشاغل سبز در کشور به ویژه در حوزه بهینه سازی مصرف انرژی بود.

وی ضمن تاکید بر نقش زنان در حفظ محیط زیست برای نسل های کنونی و آتی، اظهار کرد: سرعت بیداری و آگاهی زنان و تلاش آنان برای نجات محیط زیست و کره مسکون بسیار زیاد است و امید بسیاری وجود دارد که زنان بتوانند اثری مهم بر شکل گیری و توسعه جریان اجتماعی حافظ محیط زیست داشته باشند.

 

 

معاون رئیس جمهور با یادآوری این موضوع که محیط زیست موضوعی جهانی است و بی شک ادامه روند تخریب و آلوده سازی محیط زیست، تهدیدی برای همه ساکنان کره مسکون و زمین است، خاطرنشان کرد: همین تهدید ملموس و فراگیر منجر بدان شد که 195 رهبر جهان سند کپ 21 برای مقابله با تغییرات اقلیم و گرمایش زمین را در پاریس امضاء کنند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اشاره ای به حضور خود به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهوری ایران در این اجلاس داشت و افزود: تغییرات آب و هوایی و گرمایش زمین موضوعی بسیار مهم و خطری عظیم برای آینده بشر است.

وی خاطرنشان کرد: از همین رو دنیا حرکت در مسیر توسعه پایدار و هم راستا سازی توسعه و رشد اقتصادی با حفظ محیط زیست را دستور کار اصلی خود قرار داده است.

 

0 5 0 7 0 1 0 15

اشتراک گذاری این نوشته در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print
fa_IR