دیدار با رئیس سازمان فنی حرفه ای کشور

روز شنبه ۵ آبان ماه طبق قرار قبلی، رئیس هیئت مدیره، رئیس کمیته پژوهش و رئیس کارگروه اجتماعی انجمن نشستی با معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان فنی حرفه ای کشور و مشاور امور زنان ایشان داشتند.

در این نشست ابتدا حاضرین و نیز انجمن و‌ اهداف و برنامه های آن معرفی شدند و از ارتباط بین دولت و غیردولتی ها به عنوان فرصتی برای تحقق اهداف توسعه ظرفیت نهادهای مدنی یاد شد.
پس از آن دکتر پاک سرشت از اهمیت مشارکت، همکاری ان جی اوها در برنامه های دولت و‌نظارت آن ها سخن گفت.

سپس دکتر رهایی ضمن تشریح همایش سیزدهم و دستاوردهای آن اظهار امیدواری کرد با تشکیل کارگروهی مشترک از انجمن و سازمان، مدل تعامل نهادهای مدنی با سازمان فنی – حرفه ای به دست آید. ایشان هم چنین ضمن گزارش اجمالی اقدامات انجام شده در مناطق زلزله زده که مهم ترین آن ها کمک به ایجاد صندوق های اعتبار خرد بود، نقش آموزش های فنی حرفه ای را در همکاری با جهاد برای توانمندسازی زنان روستایی مهم دانسته و آن را مستلزم توانمندتر شدن سازمان در استان کرمانشاه و شهرستان های مورد نظر دانست.

خانم یارعلی نیز با ذکر تجربیات خود در استان خوزستان و نیز استان هایی که در آن ها برنامه آموزش و‌ مشاوره کسب و‌کار داشته، ضمن نقد برخی سازوکارها و برنامه های این سازمان پیشنهاداتی به شرح زیر مطرح کرد:

ضرورت بازنگری آموزش های فنی حرفه ای متناسب نیازهای روز، تغییر استانداردها و بومی سازی آن ها، طرح آموزش، تولید و فروش، ایجاد اتاق فکر و‌بهره گیری از دیدگاه های نهادهای مدنی، توانمندسازی پشتیبانان بازار.

رئیس سازمان فنی حرفه ای در ادامه این دیدار با تایید نظرات و‌ پیشنهادات نمایندگان انجمن، از تشکیل کارگروهی متشکل از نمایندگان انجمن و سازمان استقبال کرد و پیشنهاد مشارکت در برگزاری برخی رویدادها مثل تشکیل باشگاه مهارت آموختگان را مطرح کرد. ✅معاون وزیر تعاون هم چنین از پیشنهاد همکاری سازمان در برگزاری نشست بررسی موانع فرهنگی کارآفرینی اجتماعی زنان استقبال و انجام آن در هفته پژوهش را مورد تایید قرار داد.

خانم خواجه بلاغی نیز در پایان این دیدار گزارشی از فعالیت های انجام شده و جاری از جمله نیازسنجی محلی و روستایی، آموزش های کودک محور، ایجاد مراکز رشد مهارتی، شناسایی استارت آپ ها، انجمن های غیردولتی و خیریه ها در استان ها وکارآفرینی مهارت بنیان سخن گفت و آمادگی خود را برای همکاری های مشترک اعلام داشت.

اشتراک گذاری این نوشته در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print
fa_IR