دومین نشست کارگروه آی تی با مسئولین و صاحبنظران

در دومین نشست کارگروه آی تی که با حضور مسئولین، صاحبنظران و بخش خصوصی مرتبط در این حوزه در سازمان فناوری اطلاعات ايران برگزار شد، ابتدا خانم داننده هدف از تشکیل جلسه را که تعامل میان کارآفرینان حوزه فاوا با مسئولین و صاحب نظران این حوزه است،توضیح داد و گفت ما ضمن این که در تشکل های خود موضوعات حوزه های تخصصی و صنفی خود را تعقیب می کنیم، در این انجمن به دنبال بررسی مسائل و مشکلات خاص زنان هستیم تا با استفاده از فرصت ها این موانع و مشکلات را از میان برداریم. وی ضمن اشاره به موانع فرهنگی به عنوان مهم ترین چالش پیش روی کسب و کار زنان از حاضرین خواست تا در مورد دو موضوع تولید محتوا و حمایت از کسب و کارهای نوپا ضمن بيان نظرات خود، فرصت‌هاي پيش رو را معرفي کنند.
iiittt
در این نشست آقای سلجوقی با تاکید بر این که دولت وظیفه آماده کردن زیر ساخت‌ها برای تولید محتوا را دارد، گفت: ده برابر کردن تولید محتوای داخلی با رویکرد کسب و کار دیجیتالی با مشارکت حداکثری بخش خصوصی ممکن است. وي همچنين اضافه کرد که در اين برنامه موضوعات ويژه زنان ديده نشده است.
سعادت رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور نیز گفت در بیشتر شرکت های رایانه ای اکثر پرسنل ها خانم هستند. مگر در مواردی که خانم ها متخصص نباشند، وی تاکید کرد در صنعت فاوا خانم ها نقش مهم و چشمگیری دارند. ایشان در پاسخ به سوال دبیرهمایش پیرامون وجود آمار به تفکیک جنسیت گفت تاکنون به این نکته توجه نداشته ایم اما آمادگی برای تهیه اطلاعات و آمار زنان در بخش خصوصی وجود دارد.
خانم اصولی، مدیر کل دفتر پایش و نظارت بر پیاده سازی دولت الکترونیک ضمن ارائه گزارشي از فعالیت های این دفتر، گفت: مرکز توانمند سازی و حمايت از کسب و کاهای نو پا، امکانات پایه برای همه خدمات آموزشی، مشاوره ای و تأمین امکانات جنبی را عهده‌داراست ولی با وجود شناسايي بیش از 900 استارت‌آپ، تعداد زنان و مردان آن ها مشخص نیست. وي همچنين بر امکان تعامل و فعالیت مشترک با انجمن تاکید کرد.
خانم ضیایی، معاون دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات وزارت صنعت،معدن، تجارت گفت در صنعت نرم افزار که يک صنعت سبز است، بیش از 50% مدیران شرکت هارا زنان تشکیل می دهند که آمار آن قابل دسترس است وی همچنین بر تولید محتوا برای زنان تاکید کرد.
در دومین نشست تخصصی کسب و کار و کارآفرینی زنان در حوزه آی تی همچنین آقایان دکتر فقیهی مدیر کل دفتر مطالعات ارتباطات و فناوری های نوین مرکز پژوهش های مجلس، آقاي سياح از مرکز رسانه‌هاي دیجیتال و فناوري اطلاعات وزارت ارشاد، دکتر بهادری فرد معاونت توسعه و اعتبار بخشی فناوری اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات وارتباطات حضور داشتند و به بیان دیدگاه های خود در موضوع مورد نظر پرداختند. پس ازآن کار آفرینان و صاحبان کسب و کار پیشنهاداتشان را مطرح کردند. توجه بیشتر به شرکت های بالغ برای پرورش ایده های نو، ضرورت تشکیل بانک اطلاعات زنان کارآفرین و صاحب کسب و کار، تعامل بیشتر با نهاد های مدنی و تشکل های صنفی برای توسعه کارآفرینی زنان در حوزه آی تی و توجه به تولید محتوا برای زنان از جمله پیشنهادات مطرح شده در این نشست بود.
ایشان در پاسخ به سوال دبیرهمایش پیرامون وجود آمار به تفکیک جنسیت گفت تاکنون به این نکته توجه نداشته ایم اما آمادگی برای تهیه اطلاعات و آمار زنان در بخش خصوصی وجود دارد.

اشتراک گذاری این نوشته در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IR