دست به کار شوید

کتاب ” دست به کار شوید” اثر شریل سندبرگ توسط نشر فرا و با حمایت فرهنگی انجمن ملی زنان کارآفرین و انجمن زنان مدیر کارآفرین منتشر و روانه بازار شد.
aaaaaaaaaaaaa987987
شریل سندبرگ، نویسنده کتاب، تجربه بالای رهبری در دو سازمان بزرگ و نامدار جهان فناوری یعنی گوگل و فیس بوک را در کارنامه خود دارد و با در اختیار گذاشتن تجربیات خود در این کتاب، تلاش کرده است تا دست زنان دیگر را بگیرد و به رده های بالای رهبری سازمان ها رهنمون سازد.
aaaaaaaa789789789
در بخشی از کتاب آمده است:
از مردان توقع داریم که جاه طلبی شغلی داشته باشند، ولی آن را برای زنان یک نکته منفی می دانیم. خانم های بلندپروازی که مسئولیت های دشوار را بر عهده می گیرند قوانین نانوشته هنجارهای اجتماعی را نقض می کنند. مردان پیوسته به خاطر جاه طلبی و اقتدار و کامیابی تشویق می شوند، ولی اجتماع معمولا زنان دارای همین خصوصیات را جریمه می کند. دستاوردهای خانم ها به بهایی گزاف به دست می آید.
نویسنده درباره نگرش سنتی به مدیریت و رهبری زنان می گوید:
در همان سالهایی که شغل ما نیازمند بیشترین سرمایه گذاری زمانی بود، طبیعت مان اقتضا می کرد که بچه دار شویم. از آنجا که شوهران در امور خانه داری و فرزندپروری مشارکت نمی کردند، بنابراین ما زنان دارای دو شغل تمام وقت می شدیم. همچنین محیطهای کاری نیز انعطاف لازم را نشان نمی دادند تا بتوانیم در کنار انجام مسئولیت های کاری به مسئولیتهای خانه هم رسیدگی کنیم.
aaaaaaaaaaa123123123
این بانوی نویسنده معتقد است خانمها اغلب عملکرد خودشان را بدتر از آنچه هست، و مردان عملکرد خود را بهتر از آنچه هست داوری می کنند. او می گوید: یکی از دلایل پرهیز خانمها از گسترش وظایف و چالشهای تازه نگرانی از این است که در آغاز از مهارتهای لازم برای آن نقش برخوردار نباشند. یک پژوهش نشان می دهد که خانم ها فقط در صورتی برای مشاغل جدید درخواست می دهند که صد در صد معیارهای فهرست شده را دارا باشند. ولی مردان اگر 60 درصد از ملزومات را داشته باشند درخواست می دهند. این تفاوت اثر موجی عظیمی را در پی دارد. خانم ها باید به این تفکر رو بیاورند که ” می خواهم این کار را بکنم و از طریق انجامش یاد می گیرم.”

اشتراک گذاری این نوشته در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IR