در نخستین گفتگوی زنده اینستاگرامی انجمن در سال جاری مطرح شد:

تمرکز اصلی انجمن زنان کارآفرین بر «مطالبه گری» در سال جدید

نخستین گفتگوی زنده اینستاگرامی انجمن زنان کارآفرین در سال ۱۴۰۱، بیست و نهم فروردین با حضور ویدا دیلمی، بازرس انجمن و فریبا مهدیون و شیرین پارسی، رئیس و نایب رئیس هیئت مدیره با موضوع «نگاهی به اهداف و برنامه های انجمن در سال ۱۴۰۱» برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن زنان کارآفرین، ویدا دیلمی در این نشست ضمن ارائه گزارشی از تاریخچه فعالیت‌های انجمن زنان کارآفرین، گفت: از سال ۸۳ این انجمن با هدف ایجاد انگیزه در میان دختران دانشجو و انتقال تجارب برای زنان کارآفرین ایجاد شد. وی افزود:  در طول ‌سال ها، اعضای انجمن در قالب کمیته ها و کارگروه‌های مختلف به انجام فعالیت های انجمن کمک می کنند.

در ادامه فریبا مهدیون، رئیس هیئت مدیره انجمن، کارگروه ها و کمیته ها را بازوی هیئت مدیره برای تهیه، تدوین و بازنگری فعالیت ها و اهداف انجمن دانست و گفت: دو ماموریت اصلی انجمن، توسعه ظرفیت و توانمند سازی اعضا از طریق معرفی الگوهای کارآفرینی و انتقال تجارب و ترویج کارآفرینی برای زنان و دختران جوان به خصوص فارغ التحصیلان دانشجویی است. وی تمرکز اصلی انجمن در سال جدید را بر روی مطالبه‌گری دانست و گفت: مطالبه گری در حوزه عام و تخصصی، از برنامه های اصلی انجمن در سال جاری خواهد بود. مهدیون با اشاره به برگزاری اولین جلسه هیئت مدیره با مسئولین کمیته‌ها و کارگروه‌ها، گفت: در این نشست سعی کردیم شاخص ها و برنامه های اصلی انجمن در سال جاری را مشخص نموده و از اعضا می خواهیم برای تدوین برنامه ها پیشنهادات خود را به هیئت مدیره ارائه کنند. وی به انعقاد تفاهم نامه ارزشمند انجمن با وزارت علوم در سال گذشته اشاره کرد و گفت: با استفاده از این تفاهم نامه می توانیم برنامه های موثری را برای دانشجویان برگزار کنیم. رئیس هیئت مدیره انجمن زنان کارآفرین بر به روزرسانی بانک اطلاعاتی موجود در انجمن تاکید کرد و گفت: از همه اعضای انجمن می‌خواهیم در ارائه اطلاعات به روز شده خود به دفتر انجمن، ما را یاری کنند. مهدیون با بیان اینکه شبکه‌سازی از ابتدای تاسیس انجمن در دستور کار قرار داشته است، گفت: قبل از شیوع ویروس کرونا در کشور نشست های عمومی و تخصصی و سفرهای استانی به شهرهای مختلف را برای آشنایی با زنان کارآفرین برگزار می کردیم. وی افزود: در دوران کرونا نیز سعی کردیم از طریق مجازی و با کمک کمیته روابط عمومی انجمن در قالب برنامه های زنده اینستاگرامی و نشست‌هایی در کلاب هاوس، این ارتباط را حفظ کنیم. مهدیون در ادامه از اعضای انجمن خواست در صورت داشتن پیشنهاداتی در زمینه ایجاد ارتباط میان اعضا، آن را ارائه کنند.

وی کمیته پژوهش را یکی از کمیته‌های فعال انجمن در دو سال اخیر برشمرد و گفت: از سال گذشته دو پروژه «خاطره نویسی» و «روایت شکل‌گیری انجمن» در دستور کار کمیته پژوهش قرار گرفت. وی افزود: در پروژه خاطره نویسی، تجربه زیسته اعضای انجمن مطرح و در پروژه روایت شکل‌گیری انجمن، تجربه زیستی انجمن، فراز و نشیب ها و نقاط قوت و ضعف آن ارائه می شود.

شیرین پارسی، نایب رئیس هیئت مدیره انجمن زنان کارآفرین نیز در این گفت و گو با بیان اینکه زنان کارآفرین و صاحبان کسب و کار نیاز به پشتیبانی یکدیگر در حوزه های مختلف از قبیل شناخت قوانین و ساختارها و مشکلات دارند، گفت: فلسفه ایجاد انجمن زنان کارآفرین، ضرورت شبکه سازی و هم افزایی زنان صاحب کسب و کار بوده است و می توانیم از طریق این هم افزایی، تغییراتی در قوانین نانوشته ایجاد کنیم. وی با تاکید بر لزوم ایجاد تشکل ها بویژه برای زنان، گفت: ما علاقه مند هستیم در حوزه های مختلف اعضای انجمن را افزایش داده و در این زمینه نیازمند مشارکت هستیم. پارسی، انجمن زنان کارآفرین را جزو موسسان شبکه های ملی سازمان های غیردولتی و خیریه دانست و گفت: توانمندی های کسب شده و انرژی های ایجاد شده در نهادها و جامعه های مدنی می تواند باعث پیش برد بهتر و قانونی تر اهداف شود.

ویدا دیلمی، بازرس انجمن نیز در ادامه با بیان اینکه انجمن زنان کارآفرین علاوه بر برگزاری برنامه هایی در زمینه توسعه فردی، در حوزه توسعه سازمانی اعضا نیز فعالیت داشته است، گفت: از اعضای انجمن می‌خواهیم اگر پیشنهادی برای ترویج کارآفرینی و توانمندسازی اعضا داشته و یا فعالیت هایی را خودشان می‌توانند انجام دهند به دفتر انجمن اطلاع دهند.

 

           

 

اشتراک گذاری این نوشته در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print
fa_IR