تحقق سند چشم انداز 1404 بدون مشارکت زنان امکانپذیر نیست

به گزارش “شاتا” شهیندخت مولاوردی در مراسم رونمایی از سند استراتژی اتاق مدیران زن افزود : اگر شرایط زمانی را در نظر بگیریم در سی و ششمین سالگرد انقلاب قرار داریم و از طرف دیگر انقلاب ما امسال دقیقا در نیمه اجرای سند چشم انداز بیست ساله نظام است و همه می دانیم چه اهداف و آرمانهایی در آن ترسیم شده و جامعه ای که نوید داده شده در سال 1404 چه ویژگیهایی دارد که بدون مشارکت نیمی از سرمایه انسانی کشور تحقق آن غیر ممکن است .

وی افزود : همچنین در سال آخر برنامه پنجم توسعه قرار داریم و به مراحل تدوین برنامه ششم توسعه نزدیک می شویم یک برنامه ای که 5 سال آینده را برای کشورمان رقم می زند واین در حالی است که سیاستهای کلی کشور هفته قبل ابلاغ شد و باید برای ترسیم جایگاه درست و دقیق و موثرزنان در این برنامه کمک کنیم.

مولاوردی با اشاره به تشکیل اتاق مدیران زن تصریح کرد : جای خالی اینگونه حرکتها احساس می شد و شناسایی مدیران زن و ایجاد بانک اطلاعاتی جامع از آن بسیار کمک می کند که در مواقع ضروری با دست پر اقدام و شایسته سالاری را که به دنبال آن هستیم عملیاتی بکنیم و از زنان توانمند که کم هم نیستند، به ویژه در بخش غیر دولتی برای پیشبرد آرمانها بهره ببریم.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده اظهار کرد : ما در بخش دولتی با انواع محدودیتها و ممنوعیتها مواجه بودیم اما در دهه های بعد از انقلاب شاهدیم که زنان ما به ویژه در بخش غیر دولتی خیلی خوش درخشیدند و به دلایل مختلف در این بخش در حوزه های کارآفرینی و هنر ، هنر ، حقوق ، پزشکی و انواع رشته ها حتی صنایع هوایی پیشرفتهایی داشته اند.

وی با اشاره به پیام نوروزی رهبر انقلاب تاکید کرد : یکی از نکات پیام نوروزی مقام معظم رهبری این بود که علیرغم چالشهای کشور یک ظرفیت بسیار مهم داریم که نیروی انسانی کار آمد و موثر است که بخش اعظمی از آن را هم زنان و دختران تشکیل می دهند ، امیدواریم جامعه از این ظرفیت بهره مند شود و بر چالشهای موجود غلبه و این تشکل بتواند به عنوان یک اتاق فکر عمل کند.

در این مراسم همچنین مشاور معاون توسعه مدیریت ، منابع و امور استانهای وزارت صنعت ، معدن و تجارت طی سخنانی با اشاره به نقش موثر زنان در تمامی امور تاکید کرد: زنان همیشه و در همه حال چه در سالهای دفاع مقدس و چه در سال های سازندگی و پس از آن همقدم حرکت کرده اند.

سهیلا جلودارزاده افزود : تعدادی از زنان بخش دولتی ، خصوصی و سازمانهای مردم نهاد که در حوزه های مختلف فعالیت می کنند و نقش مدیریت را در این مجموعه ها دارند ، در اتاق مدیران زن دور هم جمع شدند تا به اتفاق ، هیات امنا که 30 نفر هستند را تشکیل بدهند واز ابتدا تا انتهای ماموریت و مسوولیت اجتماعی حرکت کنند.

این مراسم با حضور بانوان فعال در حوزه های صنعتی ، معدنی و تجاری و با رونمایی از سند استراتژی اتاق مدیران زن خاتمه یافت.

اشتراک گذاری این نوشته در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print
fa_IR