تحقق سند چشم انداز 1404 بدون مشارکت زنان امکانپذیر نیست

به گزارش “شاتا” شهیندخت مولاوردی در مراسم رونمایی از سند استراتژی اتاق مدیران زن افزود : اگر شرایط زمانی را در نظر بگیریم در سی و ششمین سالگرد انقلاب قرار داریم و از طرف دیگر انقلاب ما امسال دقیقا در نیمه اجرای سند چشم انداز بیست ساله نظام است و همه می دانیم چه اهداف و آرمانهایی در آن ترسیم شده و جامعه ای که نوید داده شده در سال 1404 چه ویژگیهایی دارد که بدون مشارکت نیمی از سرمایه انسانی کشور تحقق آن غیر ممکن است .

وی افزود : همچنین در سال آخر برنامه پنجم توسعه قرار داریم و به مراحل تدوین برنامه ششم توسعه نزدیک می شویم یک برنامه ای که 5 سال آینده را برای کشورمان رقم می زند واین در حالی است که سیاستهای کلی کشور هفته قبل ابلاغ شد و باید برای ترسیم جایگاه درست و دقیق و موثرزنان در این برنامه کمک کنیم.

مولاوردی با اشاره به تشکیل اتاق مدیران زن تصریح کرد : جای خالی اینگونه حرکتها احساس می شد و شناسایی مدیران زن و ایجاد بانک اطلاعاتی جامع از آن بسیار کمک می کند که در مواقع ضروری با دست پر اقدام و شایسته سالاری را که به دنبال آن هستیم عملیاتی بکنیم و از زنان توانمند که کم هم نیستند، به ویژه در بخش غیر دولتی برای پیشبرد آرمانها بهره ببریم.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده اظهار کرد : ما در بخش دولتی با انواع محدودیتها و ممنوعیتها مواجه بودیم اما در دهه های بعد از انقلاب شاهدیم که زنان ما به ویژه در بخش غیر دولتی خیلی خوش درخشیدند و به دلایل مختلف در این بخش در حوزه های کارآفرینی و هنر ، هنر ، حقوق ، پزشکی و انواع رشته ها حتی صنایع هوایی پیشرفتهایی داشته اند.

وی با اشاره به پیام نوروزی رهبر انقلاب تاکید کرد : یکی از نکات پیام نوروزی مقام معظم رهبری این بود که علیرغم چالشهای کشور یک ظرفیت بسیار مهم داریم که نیروی انسانی کار آمد و موثر است که بخش اعظمی از آن را هم زنان و دختران تشکیل می دهند ، امیدواریم جامعه از این ظرفیت بهره مند شود و بر چالشهای موجود غلبه و این تشکل بتواند به عنوان یک اتاق فکر عمل کند.

در این مراسم همچنین مشاور معاون توسعه مدیریت ، منابع و امور استانهای وزارت صنعت ، معدن و تجارت طی سخنانی با اشاره به نقش موثر زنان در تمامی امور تاکید کرد: زنان همیشه و در همه حال چه در سالهای دفاع مقدس و چه در سال های سازندگی و پس از آن همقدم حرکت کرده اند.

سهیلا جلودارزاده افزود : تعدادی از زنان بخش دولتی ، خصوصی و سازمانهای مردم نهاد که در حوزه های مختلف فعالیت می کنند و نقش مدیریت را در این مجموعه ها دارند ، در اتاق مدیران زن دور هم جمع شدند تا به اتفاق ، هیات امنا که 30 نفر هستند را تشکیل بدهند واز ابتدا تا انتهای ماموریت و مسوولیت اجتماعی حرکت کنند.

این مراسم با حضور بانوان فعال در حوزه های صنعتی ، معدنی و تجاری و با رونمایی از سند استراتژی اتاق مدیران زن خاتمه یافت.

اشتراک گذاری این نوشته در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IR