برگزاری دوره‌های آموزش خانواده و فضای مجازی برای شهروندان

1439706558427_amin khosroshahi-1مشاور وزیر ارتباطات در امور زنان گفت: قصد داریم از اواخر مردادماه دوره آموزشی خانواده و فضای مجازی را برگزار کنیم.

سودابه رادفر در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: در حال حاضر با تغییر کارکردهای فضای مجازی مواجه هستیم. در این شرایط و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری قرار است ماهانه جلساتی درباره فضای مجازی و خانواده برای عموم شهروندان برگزار کنیم.
وی تصریح کرد: در حال حاضر بسیاری از خانواده‌ها در زمینه نحوه استفاده از فضای مجازی آموزش ندیده‌اند، معمولا فناوری اطلاعات در کشورهای کمتر توسعه یافته همراه با فرهنگ آن وارد نمی‌شود و فرهنگ استفاده از آن دیرتر وارد این کشورها می‌شود بنابراین چگونگی استفاده از این فناوری‌ها با توجه به فرهنگ اسلامی و ایرانی را باید آموزش دهیم.
مشاور وزیر ارتباطات در امور زنان اضافه کرد: با توجه به آنکه این نشست‌ها ماهانه برگزار می‌شود، تلاش می‌کنیم در شهرهای مختلف و حتی روستاها این کار انجام شود و در این جهت از ظرفیت فرهنگسراها، شهرداری‌ها و مساجد بهره می‌بریم.
رادفر در پایان درباره وضعیت دستیابی زنان به مناصب بالای مدیریتی در این وزارتخانه گفت: با توجه به تاکیدات رئیس جمهور و دیدگاه وزیر ارتباطات به مدیران تکلیف شده است که در شرایط مساوی سمت‌های مدیریتی به زنان واگذار شود،‌ در این جهت ما در زمینه انتصاب مدیر کل رشد 300 درصدی داشته‌ایم البته رقم این رشد در کل ناچیز است چرا که تعداد مدیران کل زن از یک نفر به چهار نفر افزایش یافته است. تعداد روسای ادارات و مدیران پایه بیشتر است و در حال حاضر 20 معاون مدیر کل در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات فعالیت می‌کنند و ما همچنان افزایش زنان در سمت‌های بالای مدیریتی را دنبال می‌کنیم.

اشتراک گذاری این نوشته در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print
fa_IR