برگزاري اولين نشست تخصصي كسب فرصت هاي اشتغال در بازارهاي كار بين المللي در مازندران

عبدي با اشاره با اينكه انتقال نيروي كار به خارج موجب انتقال مهارت به كشور، ارز آوري و كاهش بيكاري است افزود: اعزام نيروي كار به خارج از كشور از سياست هاي راهبردي است كه كشورهايي كه با مازاد نيروي كار مواجه هستند به آن مي پردازند.
وي با اشاره به سياست هاي ابلاغي مقام معظم رهبري در اين خصوص گفت: در كشور ما نيز انتقال نيروي كار به خارج ار كشور با هدف جذب فناوري، سرمايه و منابع مالي، مبادله نيروي كار و دسترسي به بازارهاي خارجي كالا و خدمات از طريق تعامل موثر و سازنده با كشورها، سازمان ها و ترتيبات منطقه اي و جهان صورت مي گيرد.
وي با اشاره به برنامه هاي توسعه سوم و چهارم كشور در اين زمينه تصريح كرد: در ماده 53 برنامه سوم توسعه وزارت كار و امور اجتماعي سابق مكلف به تشويق، تقويت، ايجاد تسهيلات و حمايت از دفاتر كاريابي غير دولتي و تقويت و حمايت هاي لازم از متقاضيان كاريابي غير دولتي شده است و در برنامه چهارم توسعه طبق بند “ح” ماده 101 نيز اعزام نيروي كار به خارج از كشور تاكيد شده است.
معاون امور اشتغال و كارآفريني اداره كل تعاون كار و رفاه اجتماعي استان مازندران گفت: در استان مازندران نيز دفاتر مشاوره شغلي و كاريابي غير دولتي خارجي با مجوز وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعي فعال بوده و وظيفه اعزام نيروي كار به خارج از كشور بر اساس مقررات موجود را برعهده دارند.
وي در ادامه گفت: در همين راستا، اولين نشست تخصصي و جلسه پرسش و پاسخ در خصوص فرصت هاي موجود در بازارهاي كار جهاني به همت مركز مشاوره شغلي و كاريابي خارجي آريانا در مركز همايش نويد شهر ساري براي اولين بار با حضور جمعي از مردم استان مازندران و مسئولين مربوطه در تاريخ 91/10/13 برگزار گرديد.
عبدي در ادامه با اشاره به اينكه اين همايش با هدف آشنايي متقاضيان با قوانين و برنامه هاي اشتغال پيش روي كشورهاي هدف برگزار گرديده است در ادامه از حمايت و نظارت دقيق اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان مازندران بر فعاليت مراكز داراي پروانه رسمي از وزارت مذكور و برخورد جدي و قاطع با مراكز غير مجاز خبر داد.
معاون اشتغال و كارآفريني اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان مازندران به مردم استان مازندران كه متقاضي اعزام به كشورهاي خارجي جهت اشتغال يا كسب اطلاعات در اين زمينه مي باشد توصيه نمود جهت اطمينان از فعاليت مجاز مراكز يا موٌسسات مذكور حتماً قبل از هرگونه اقدام به سايت رسمي وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي به آدرس: www.mcls.gov.ir مراجعه فرمايند.
قابل توجه مي باشد در اولين همايش كسب فرصتهاي اشتغال در بازارهاي كار جهاني كه توسط مركز مشاوره شغلي و كاريابي خارجي آريانا در سالن همايش هتل نويد شهر ساري برگزار گرديد جمعي از مديران اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان مازندران، سازمان آموزش فني و حرفه اي استان مذكور و دوائر مرتبط ديگر حضور داشته و در بخشي از برنامه همايش مذكور جناب آقاي حسن كرباسي دبير كل انجمن صنفي كاريابي هاي بين المللي ايران به ايراد سخنراني و ارایه اهداف و برنامه هاي انجمن مذكور و سياست هاي كلي نظام و وزارت تعاون،كار و رفاه اجتماعي در زمينه اعزام نيروي كار به خارج از كشور پرداختند. در ادامه همايش مذكور، در ميزهاي تخصصي تدوين گرديده، پاسخ به سوالات متقاضيان در كشور هاي هدف و جوابگويي لازم توسط وكلاي قانوني كشور هاي مذكور صورت پذيرفت.
ضمناً در همايش مذكور مسئولين و مديران اداره كل تعاون، كار ورفاه اجتماعي استان مازندران آقايان عبدي معاون اشتغال و رشيدي رياست اداره اشتغال حضور و از نزديك مستمع مشكلات مردم استان در اين حوزه بودند.

منبع: کار نیوز           چهارشنبه 4 بهمن 1391

اشتراک گذاری این نوشته در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IR