بازدید اعضاء انجمن زنان بازرگان آلمان از انجمن زنان کارآفرین ایران

aaaaaaaa77778888
برنامه بازدید زنان بازرگان آلمان با خوشامدگوئی خانم مرسده نادری رییس کارگروه بین الملل (زیرمجموعه کمیته ارتباطات) و مسول کارگروه صنعت و تجارت آغاز شد. ایشان با اشاره به تعداد زیاد زنان کارآفرین و صاحب کسب و کار در ایران گفت: متاسفانه تعداد کمی از آنان عضو تشکل های زنان، انجمن های صنقی و انجمن زنان کارآفرین هستند. وی افزود: در ایران ارتباط خیلی نزدیکی بین سازمانهای مردم نهاد و دولت وجود ندارد اما زمینه این نزدیکی و همکاری وجود دارد. و ما به عنوان نهاد مدنی خیلی تلاش می کنیم که روی تصمیمات نهادهای تصمیم گیر تاثیر مثبت بگذاریم. البته خیلی از زنان ایرانی در بخش خصوصی فعال هستند اما ترجیح می دهند در سکوت و به دور از تبلیغات رسانه ای به کار و فعالیت خودشان ادامه دهند. نادری اظهار داشت: زنان ایرانی در تمام عرصه ها مثل پتروشیمی، نفت، تولید قطعات خودرو، دارو، صنعت آی تی، آموزش، تجهیزات کشاورزی و … فعال می باشند.
پس از آن خانم نقوی مسئول کمیته ارتباطات انجمن با ارائه پاورپوینت اهداف و فعالیت های انجمن را شرح داد و اقدامات و برنامه های اجرائی آن را معرفی کرد. در پایان ابراز امیدواری کرد که با همکاری نزدیک دو انجمن امکان تبادل تجربیات زنان کارآفرین و صاحب کسب و کار ایران و آلمان فراهم شود.
در ادامه نشست، معارفه انجام شد و اعضای انجمن و میهمانان آلمانی به اختصار در مورد کسب و کارهای خود سخن گفتند. پس از آن خانم توسک به معرفی انجمن زنان بازرگان آلمان پرداخت و گفت: این انجمن حدود 60 سال است که برای کارآفرینی هرچه بیشتر زنان فعالیت می کند و اینک پس از انجام اقدامات این انجمن زنان بیشتری در موقعیت های مدیریتی فعال هستند و شرایط بهتری برای زنان در کسب و کار فراهم شده است. وی افزود: در حال حاضر این انجمن بیش از 1800 عضو و رهبر زن را به ویژه در شرکت های متوسط از صنایع؛ صنایع دستی، تجارت و خدمات را به عضویت درآورده است و اعضا با هم یک گردش سالانه 85 میلیارد یورویی دارند و برای 1500 نفر اشتغال ایجاد کرده است.
زنان بازرگان حاضر در این نشست در زمینه تولید و تجارت مواد غذائی، آزانس مسافرتی، مشاوره، کشاورزی، آرایشی، نان فانتزی، بیمه و … فعالیت می کنند.
لازم به ذکر است کمیته ارتباطات و کارگروه بین الملل از اعضای هیأت مدیره، روسای کارگروه ها و کمیته های انجمن و نیز اعضای کارگروه صنعت و تجارت برای شرکت در این برنامه دعوت کرده بود.

اشتراک گذاری این نوشته در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IR