انجمن زنان کارآفرین برای تحقق محیط زیست پاک تلاش می کند!

در این رویداد فخرالسادات محتشمی‌پور، رییس هیات مدیره انجمن به حاضران در این گردهمایی خیرمقدم گفت و باختصار به اهداف و فعالیت های انجمن اشاره کرد. پخش کلیپ دیدگاه زنان کارآفرین نسبت به حفاظت از محيط زيست و ميزگردی با حضور فعالان محیط زیست و صنایع دستی عضو انجمن بخش‌های دیگر رویداد بودند.

این نشست سعی داشت تا به بررسی نقش زنان کارآفرین در فرهنگ‌سازی برای حفاظت از محیط زیست و ترویج صنایع دستی بپردازد و به‌مناسبت دهم ژوئن، روز جهانی عروسک‌ها، حمایت خود را از  بانوان روستایی احیاکننده عروسک‌های بومی و داوطلبان و حامیان این مسیر اعلام کند.

در این رویداد فرزانه سلیمانی، چالش‌های حوزه صنایع دستی و محیط زیست و عروسک‌ها را مطرح کرد و افسانه احسانی با توجه به فعالیت ملی و بین‌المللی در احیا و ترویج عروسک‌های محلی و فعالیت مستمر در چندین استان درباره نقش و اهمیت عروسک‌های محلی به‌عنوان سفیران صنایع دستی و گردشگری.

برای توسعه پایدار محلی و بومی روستاها صحبت کرد و به اهمیت تقویت فرهنگ اقوام و حرکت به سمت گردشگری پایدار با خرید، حمایت و تبلیغ این عروسک‌ها اشاره کرد که در مسیر آن می‌توان بستر صنایع دستی منطقه‌ای را تقویت کرد.

راما وزیری درباره چگونگی شکل‌گیری غارموزه وزیری به‌عنوان کسب‌و‌کار خانوادگی توضیحاتی ارائه داد. در این غارموزه که ارتباط با هنر محیطی دارد، زباله‌هایی که از محیط جمع‌شده‌اند به شکل آثار هنری در‌آمده‌اند؛ صنعتی که به نام Recycle Art  در دنیا مشهور است. شلوغی و حجم کارهای موجود در موزه به‌نوعی فریادی است از حجم زباله‌هایی که تولید می‌کنیم، اما به چشم‌مان نمی‌آید و این خانواده با خلق اثر هنری و از طریق هنر محیطی، عمق این فاجعه را به ما نشان می‌دهند.

ثروت رانکوهی نیز تجربه زیست اجتماعی خود را از فعالیت‌ در سازمان‌ مردم‌نهاد و خیریه تا بازگشت به زادگاهش و ایجاد کسب‌وکار کشاورزی توضیح داد و اینکه دغدغه‌های زیست محیطی از دغدغه‌های اجتماعی جدا نیستند و افراد دارای دغدغه‌های اجتماعی روزی با دغدغه‌های زیست محیطی اطراف‌شان مواجه میشوند.

mohit 66 mohit 777

اشتراک گذاری این نوشته در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IR