اختصاص شش هزار و 600 میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی به بخش کشاورزی

غلامرضا نوری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: طبق قانون هدفمندی و بودجه، دولت باید 10 درصد از منابع ریالی صندوق توسعه ملی را به بخش کشاورزی و تولید اختصاص دهد که این موضوع در سال گذشته عملیاتی نشد اما امسال دولت در قالب طرح توسعه کشاورزی، اعتباراتی را به بخش کشاورزی اختصاص داد.
این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه اختصاص این اعتبارات از طریق بانک عامل کشاورزی انجام می‌شود، اظهار کرد: از میزان 14 هزار میلیارد تومان که دولت مکلف است آن را به بخش کشاورزی اختصاص دهد تاکنون شش هزار و 600 میلیارد تومان برای توسعه کشاورزی اختصاص داده شده است تا در کارگروه‌ها توزیع شود. تاکنون 40 درصد از این میزان با بانک عامل عقد قرارداد بسته شده است تا به بخش کشاورزی داده شود.
وی همچنین تاکید کرد که با توجه به دو ماه باقیمانده تا پایان سال دولت ملزم است که باقیمانده این مبلغ را به بخش کشاورزی تزریق کند.
این عضو هیات رییسه کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 همچنین با بیان اینکه اختصاص منابع ریالی از صندوق توسعه ملی به بخش کشاورزی باید در بودجه سال آینده نیز گنجانده شود، گفت: اگر این میزان در بودجه نباشد قطعا بخش تولید با مشکل مواجه می‌شود از این رو حتی اگر دولت تمهیداتی را در بودجه لحاظ نکند مجلس در این رابطه وارد خواهد شد چون اختصاص منابع ریالی صندوق توسعه ملی به بخش کشاورزی امری ضروری است.

 

منبع :خبرگزاری ایسنا

دوشنبه, 09 بهمن 1391

 

اشتراک گذاری این نوشته در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IR