اخبار انجمن ملی

لازم به ذکر است در این نشست دکتر اصغری معاون اداری مالی، دکتر چنگی آشتیانی معاون پژوهش و فناوری و کارشناس ارتباط با صنعت از دانشکده و خاوازی مدیرعامل و عضو هیئت مدیره، خانم پارسی رئیس هیئت مدیره انجمن و خانم مهدیون عضو فعال کمیته پژوهش و آموزش، خانم قاجار عضو فعال انجمن و خانم کوهستانی مدیر کمیته آموزش و مشاوره انجمن و خانم سلیمانی عضو هیئت مدیره و دبیر اجرایی دبیرخانه مشترک انجمن و میراث فرهنگی و خانم آتشانی مدیر کمیته پژوهش از انجمن زنان کارآفرین در این جلسه حضور داشتند.

گفتنی است انعقاد تفاهم نامه ی همکاری بین دانشکده و انجمن زنان کارآفرین در دستورکار این جلسه قرار گرفت.

تفاهم نامه همکاری با دانشکده فنی دختران دکتر شریعتی

پس از نشست نهم دی ماه 93 با خانم دکتر فاطمه مهاجرانی ریاست محترم دانشکده شریعتی و به دنبال برگزاری چند جلسه تعاملی دیگر، سرانجام در تاریخ 11 بهمن ماه 93 تفاهم نامه انجمن ملی با دانشکده شریعتی منعقد گردید. این دانشکده در منطقه میدان بهمن- با ظرفیت 6000 دانشجوی دختر در رشته های مختلف در فضای 28 هکتار، مشتاق همراهی و همکاری بانوان کارآفرین انجمن با هدف توسعه و ترویج کارآفرینی دانشجویان دختر جوان است.

موضوع تفاهم نامه همکاری در زمینه آموزشی و برگزاری همایش و کارگاه های آموزشی در حوزه کارآفرینی با استفاده از امکانات علمی و تحقیقاتی و نیروی انسانی و پشتیبانی طرفین می باشد. اعضای محترم می توانند با مطالعه ماده 2 تفاهم نامه تحت عنوان زمینه های همکاری منجمله: 1- راه اندازی و توسعه دوره آموزشی کارآفرینی موردنیاز دختران کارآفرین در چارچوب قوانین دانشکده 2- طرح استاد شاگردی 3- برگزاری کارگاه های آموزشی آزاد از سوی اعضای انجمن در دانشکده و بالعکس 4- …. در صورت تمایل به همکاری، پیشنهادات خود را به دفتر انجمن یا ایمیل info@ nawe.ir ارسال نمایند.

انتخاب برخی از اعضای انجمن بعنوان استاد دانشکده کارآفرینی

براساس تفاهم نامه انجمن ملی با دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران درخصوص طرح استاد شاگردی- از سوی هیئت مدیره سرکار خانم ها داننده، فلاحی، صدیق با اخذ اکثریت آرا بدین منظور انتخاب و به دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران معرفی شدند. این برنامه در ترم زمستانی دانشکده قرار گرفت.

حضور در نشست هم اندیشی زنان کارآفرین

نشست هم اندیشی با عنوان “زنان کارآفرین، راهکارها و چالش ها” یکشنبه 7 دی ماه ساعت 10 صبح با حضور اندیشمندان و کارآفرینان در مرکز مشارکت های فرهنگی هنری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز مشارکت های فرهنگی هنری در این نشست فاطمه شعبانی، رئیس کانون کارآفرینان توسعه پایدار، داداشیان، مدیرعامل بنیاد امید ایرانیان وفاطمه مقیمی مشاور ریاست امور بانوان بازرگان و کارآفرین اتاق تهران بعنوان سخنران حضور داشتند. در این نشست و هم اندیشی، کارآفرینی حوزه زنان و چالش های موجود مورد بحث و بررسی قرار گرفت. از انجمن نیز خانم ها، خاوازی، فلاحی، پالش، محمودی، تفرشی، رئیسی و از بنیاد توسعه کارآفرینی، خانم شمس در این نشست حضور فعال داشتند. شعبانی، بعنوان اولین بانوی عضو اتاق بازرگانی، با دارا بودن دو دهه فعالیت در حوزه اشتغال زنان، بر این نکته تأکید داشت که فضای روابط و تنظیم امور کسب و کار باید قابلیت استفاده برای بانوان را داشته باشد، وی همچنین تأثیر حضور موثر بانوان روستایی را در توسعه کارآفرینی تشریح کرد. داداشیان حضور انگیزشی بانوان را در پشتیبانی موفق در زمان جنگ تحمیلی مورد توجه قرار داد و پویایی و مقبولیت و توجه ویژه به امور خانواده را متذکر شد.

خانم مقیمی هم حرکت رو به جلو در کارآفرینی زنان را نمونه موفقی در این حوزه دانست. اعضای شورایاری ها، داوطلبان حامی محیط زیست، دبیر کانون های بانوان سازمان فرهنگی شهرداری تهران، نمایندگان معاونت های دستگاه های اجرایی در امور بانوان و خانواده، مدیرعامل انجمن ملی زنان کارآفرین، نمایندگان اتحادیه های زنبورداران نیز در این نشست حضور داشتند و با بیان دیدگاه های خود راه کارهایی در زمینه توسعه کارآفرینی زنان ارائه کردند. در خاتمه خانم مریم خاوازی از آقای داود امینی معاونت فرهنگی هنری سازمان شهرداری تهران با توجه به موضوع نشست چالش های زنان کارآفرین درخواست کرد شرایطی را فراهم نمایند که زنان کارآفرینان از معافیت و بخشودگی عوارض پذیره نویسی را جهت استفاده از املاک مسکونی و مسکونی با موقعیت اداری در راستای کارآفرینی داشته باشند.

اشتراک گذاری این نوشته در شبکه های اجتماعی :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print
fa_IR