azadeh
خانم داننده سلام عرض می شود و ضمن خسته نباشید بابت زحماتی که برای برگزاری همایش توسعه کارآفرینی زنان در ایران کشیده اید. چند سوال خدمتتان مطرح می کنم تا با همایش بیشتر آشنا شویم:
– لطفا بفرمایید تفاوت همایش امسال با سالهای گذشته در چه می باشد؟
۱- امسال رویکرد انجمن در برگزاری همایش تغییر بنیادی کرده است. در این همایش انجمن تلاش کرده با بهر‌برداری از تجربه ۱۲ همایش گذشته خود، و عمدتا با نگاه به آینده و فرصت‌های پیش‌رو، فضای کارآفرینی زنان را ترسیم کند. همایش امسال برخلاف چند سال گذشته به یک حوزه خاص نمی‌پردازد و در پنج گروه، طیف وسیع‌تری از رشته‌ها و بخش‌ها را مد نظر قرار داده است. از طرفی تلاش کرده همه مسئولین مرتبط را نیز درگیر کرده و از نظرات آنها و ظرفیت‌های نهادهای مرتبط با آنها در معرفی فرصت‌ها استفاده کند. به‌طور کلی می‌توان گفت که در همایش امسال طیف بسیار بزرگی از ذینفعان در کنار هم به ترسیم و بهبود فضای کارآفرینی زنان در ایران می‌پردازند.
– کمی از کارگروه فن آوری اطلاعات بفرمایید و از اهداف آن
۲- فناوری اطلاعات به‌عنوان زیرساخت توسعه و توانمندساز همه حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی محسوب می‌شود. علاوه بر آن فناوری اطلاعات در ایجاد اشتغال و کارآفرینی از مزیت نسبی برخوردار است. لذا رویکرد کارگروه IT در این همایش این است که با محور قراردادن تولید محتوای ویژه زنان، فرصت‌های بالقوه این حوزه را معرفی کند. جمع‌بندی کارگروه IT این است که مهم‌ترین چالش زنان، ظرفیت‌سازی در زنان برای حضور موفق‌تر و فرهنگ‌سازی برای این حضور است. در هر دو این جنبه‌ها، تولید محتوای مناسب و استفاده از امکانات و فضایی که فناوری اطلاعات در اختیار قرار می‌دهد، می‌تواند ما را در دستیابی به اهداف کمک کند.
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین سازمان فناوری اطلاعات ایران، برنامه مفصلی در حوزه تولید محتوا دارند و برای ده برابر کردن محتوای مناسب به زبان فارسی در یک دوره معین و با محوریت بخش خصوصی برنامه‌ریزی کرده‌اند. این برنامه ضمن این که به تولید محتوای فاخر برای مردم ایران می‌پردازد، با محور قرار دادن بخش خصوصی در تولید محتوا، به رونق کسب‌وکار در این حوزه کمک می‌کند. انجمن تلاش کرد که از یک سو، تولید محتوای مورد نیاز زنان در این برنامه ترویج شود و از سوی دیگر فرصت‌های پیش‌بینی شده در این برنامه به زنان معرفی شود.
– انتظار شما از همایش امسال چه می باشد؟
۳- انتظارم این است که همایش امسال بتواند ارتباط منسجم‌تری را میان انجمن و نهادهای متولی تسهیل کند و با استفاده از پیوندهای برقرارشده، سطح بالاتری از خدمات به مخاطبین خود ارائه دهد.

نوشته های پیشنهادی

هنوز دیدگاهی ثبت نشده ، می توانید اولین نفر باشید که دیدگاهتان را می نویسید .


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *