اولین دوره انتخابات شورای مرکزی شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه

کارگاه مروری بر عوامل موفقیت کسب وکار زنان
مرداد ۳۰, ۱۳۹۶
هم اندیشی بانوان کارآفرین در حوزه صادرات کالا و خدمات
شهریور ۱, ۱۳۹۶

اولین دوره انتخابات شورای مرکزی شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه

اولین دوره انتخابات شورای مرکزی شبكه، روز دوشنبه ۲۳/۰۵/۹۶ در نخستين مجمع عمومی شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه برگزار شد.
شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه نسبت به برگزاری مجمع عمومی عادی به منظور برگزاری انتخابات اولین دوره شورای مرکزی در محل مجتمع آموزشی رعد با حضور نماینده سازمان های مردم نهاد، جناب آقای دکتر چراغچی اقدام نمود. این مجمع با حضور ۶۱ متقاضی از اعضاء رسمی شبکه ملی برگزار و بعد از انجام مراحل رای گیری ۴۰ موسسه به عنوان عضو اصلی و ۱۰ موسسه به عنوان عضو علی البدل این شورا انتخاب شدند.
در اين مراسم ابتدا، علی اصغر خامنوی، رئیس هیئت مدیره شبکه، به سوابق تشکیل این شبکه اشاره و خاطر نشان نمود که تشکیل این شبکه حاصل چهار سال برگزاري جلسات و تلاشهای مستمر جمعی از سازمانهای مردم نهاد بود که نهایتا نتیجه تلاشها در اردیبهشت ٩٥ منجر به ثبت رسمی این شبکه در وزارت کشور گردید. ایشان همچنین اشاره داشت که شبکه از مدت تاسیس شروع به عضو پذيري نموده است و هم اکنون داراي ١٠٤ عضو رسمی و ١٨عضو غير رسمی است. ایشان در ادامه از جمله سیاستهای پیشنهادی برای تداوم شبکه را پرهیز از آلوده شدن به گرایش های سیاسی، قانوننمداری، افزایش مشارکت اعضا و نقش آفرینی شبکه در ایجاد تعامل با حاکمیت و ایجاد ساز و کارهای مناسب برای تقویت سازمانهای مردم نهاد و رفع موانع فعالیت آنها نام بردند.
در ادامه، فیروزه صابر، مدیر عامل شبکه ملی موسسات خیریه و نیکوکاری، ضمن خیر مقدم به سازمانهای مردم نهاد حاضر، میزبان جلسه را کلیه سازمانهای مردم نهاد حاضر دانسته و در ادامه به مرامنامه و اصولی که شبکه بر پایه آنها شکل گرفت،اشاره کردند.از جمله اصول مورد اشارهایشان، استقلال شبکه، شفافیت، ساختار دموکراتیک، عدم ارائه خدمات موازی با اعضاو ایجاد ارزش افزوده اجتماعی بود.
ایشان اهداف شبکه را در سه بخش ” تثبیت موقعیت سازمانهایی مردم نهاد، توان افزایی آنها و بسترسازی برای تعامل بیشتر سازمانهای مردم نهاد با هم ” ذکر کرده و برنامه هایی را که تاکنون شبکه در هریک از این زمینه ها داشتند برشمردند در ادامه، جلسه رای گیری با ریاست و راهبری داوطلبان حاضر در جلسه و نماينده سازمان هاي مردم نهاد آقاي دكتر چراغچي در فضایی شفاف برگزار گردید و از میان ٦١ متقاضي رسمي جهت عضويت در شوراي مركزي در جلسه كه بصورت كتبي اعلام آمادگي نموده بودند ٤٠ نفر به نمایندگی از چهل سازمان مردم نهاد حائز اکثریت آرا گردیده و به شورای مرکزی شبکه راه پیدا کردند. همچنین ١٠ نفر نیز به عنوان اعضای علی البدل شورا انتخاب گردیدند.
مطابق با اساسنامه شبکه، هیئت موسس موظف بوده به محض رسیدن اعضا به تعداد صدنفر، اولین مجمع عمومی را از میان سازمانهای عضو رسمي تشکیل و بستر انتخاب شورای مرکزی شبکه را فراهم نماید.
اولین دوره انتخابات شبکه ملی سمن
در پایان ليست ٤٠ عضو اصلي و ١٠ عضو علي البدل اولين دوره انتخابات شوراي مركزي با توجه به آراء أخذ شده خدمتتان اعلام ميگردد.
١- احمد قويدل (كانون هموفيلي ايران)
٢- فاطمه اشرفي (انجمن حمايت از زنان و كودكان پناهنده)
٣- علي اصغر خامنوي (جامعه نيكوكاري ابرار)
٤- زهرا رحيمي خامنه (جمعيت امداد دانشجويي امام علي )
٥- مريم رسوليان (مجتمع آموزشي رعد)
٦- محبوبه خلوق (موسسه توان گستران برنا)
٧- محمود آذين (موسسه خيريه حضرت فاطمه زهرا)
٨- مريم خاوازي (انجمن ملي زنان كارآفرين)
٩- ماهر فلاحي (بنياد توسعه كارآفريني زنان و جوانان)
١٠- سهيل معيني (انجمن افق باور)
١١- منيره پورصادقي (موسسه خيريه بهنام دهش پور)
١٢- رقيه دادخواه (بنياد كودك)
١٣- زهرا صدراعظم نوري (موسسه اجتماعي و فرهنگي ياس)
١٤- زهرا افتخارزاده (موسسه ارتقاء كيفيت زنان آتنا)
١٥- عليرضا جابر انصاري (كانون اسلامي انصار)
١٦- ميترا قاسمي راد (موسسه خيريه بيماران خاص استان هرمزگان)
١٧- پيمان مغازه (موسسه رشد، حمايت، انديشه رحمان)
١٨- ليلا ارشد (موسسه زنان سرزمين خورشيد)
١٩- محمد ميرمحمد صادقي (بنياد رشد)
٢٠- سيد أكبر كسائي زادگان مهابادي (موسسه خيريه امام علي شهر ري )
٢١- طيبه دهباشي (انجمن حمايت از بيماران اسكيزوفرنيا)
٢٢- علي ضرابي (مركز حمايت از ضايعات نخاعي ايران)
٢٣- سيد علي ضيائي (موسسه خيريه كاشانه مهر استان كاشان )
٢٤- محمود كاري (انجمن نداي معلولين ايران)
٢٥- أكرم مصوري منش (موسسه مطالعات و تحقيقات زنان)
٢٦ خديجه يارعلي (انجمن حمايت زنان كارآفرين سبز استان خوزستان )
٢٧- فاطمه كبير (انجمن خيريه بانوان استان گرگان )
٢٨- أكبر اخوان مقدم (موسسه نذر اشتغال امام حسين (ع) استان اصفهان )
٢٩- رضا اندرباي (بنياد خيريه توحيد)
٣٠ – حسين زاجكانيها (موسسه خيريه نيك آفرينان غدير استان اصفهان )
٣١- علي فضيلتي (موسسه خيريه گلشيرازي استان اصفهان )
٣٢ محسن روحي صفت (انجمن حمايت، ياري آسيب ديدگان اجتماعي )
٣٣- محمد صالح طيب نيا ( بنياد آلاء )
٣٤- احمد هوشنگي (انجمن حمايت از اقشار محروم ياريگران )
٣٥- خسرو صالحي ( موسسه غير انتفاعي گروه تلاشگران)
٣٦- رضا شميراني (موسسه خيريه اشرف الأنبياء )
٣٧- مهرنوش كاوه (موسسه خيريه فرزندان زهرا(س)
٣٨- ساحل زارعي (موسسه توسعه و توانمندسازي ژيار استان سنندج)
٣٩- شهرام فرجي (بنياد نيكوكاري دستهاي مهربان )
٤٠- تهمينه يگانه آسيائي (انجمن حمايت از كودكان و نوحوانان توانياب)